mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: wiadukt przejezdny

Częstochowa: wiadukt przejezdny

Wiadukt na Jagiellońskiej w Częstochowie wreszcie jest przejezdny dla kierowców. Po decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Katowicach został udostępniony do ruchu. Budowę wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 43 rozpoczęto w lipcu 2005 roku. Całkowita wartość wykonanych robót wynosi około 34 mln zł.

Częstochowa: wiadukt przejezdny

Wiadukt nad przejazdem kolejowym w ciągu ul. Jagiellońskiej otrzymał 20 listopada ostateczne pozwolenie na użytkowanie  wydane przez Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach. Wcześniej przeszedł pomyślnie próby obciążeniowe.

Nadal będą trwać prace budowlane przy nawierzchni łącznika ul. Bór, ul. Dojazdowej i ul. Jagiellońskiej po zachodniej stronie wiaduktu oraz na łączniku ul. Bór  i ul. Jagiellońskiej po jego wschodniej stronie. Będzie się to wiązało z pewnymi utrudnieniami dla ruchu lokalnego podczas prowadzenia robót drogowych. Zakończenie prac i uruchomienie całego układu komunikacyjnego powinno nastąpić z końcem listopada 2006 roku.

Całkowita wartość wykonanych robót ma wynieść 34 mln zł z czego 75% środków pokryte zostało w ramach dotacji inwestycyjnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ujętych w Sektorowym Programie Operacyjnym Transport. Inwestycja ma usprawnić przejazd ulicą Jagiellońską (w ciągu drogi krajowej 43) oraz poprawić obsługę komunikacyjną terenów przyległych poprzez likwidację kolizyjnego, jednopoziomowego skrzyżowania z linią kolejową, którego zapory wstrzymujące ruch na drodze zamykane są około 40 razy na dobę.

Przeczytaj także:

Krócej przez Wały Dwernickiego (2006-08-03)

Częstochowska Aleja w remoncie (2006-05-31)

Za cztery lata pojedziemy A1 (2006-05-17)

Nowe rondo w Częstochowie (2005-12-14)

Wiadukt w mieście Świętej Wieży (2005-10-11)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~~Bonus 2006-11-27

ok

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport