mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy

Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy

Częstochowa liczyła na pół miliarda eurofunduszy na inwestycje drogowe. Ministerstwo Infrastruktury odrzuciło strategiczny projekt dotyczący przebudowy trasy wylotowej na Opole (DK 94).

Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy
Przebudowa katastrofalnego dziś wylotu na Opole, to w Częstochowie najpilniejsza i najdroższa inwestycja drogowa najbliższych lat. Budowa dwóch  pasów w każdym kierunku oraz całkiem nowej ulicy, omijającej kościół św. Barbary i łączącej się z ul. Pułaskiego – pozwoliłaby dojechać do węzła autostradowego z A1 w Gnaszynie. Będzie on (ok. 2014 r.) częstochowskim oknem na świat: trasa A1 poprowadzi do Gliwic i dalej do południowej granicy lub przez Wrocław na zachód - do Niemiec.

Niestety, harmonogram rozpisany na lata 2009-13 legł w gruzach. Ulice Główna i Przejazdowa mają kosztować prawie 300 mln zł, z czego Częstochowa liczyła aż na 250 mln z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko". Minister Infrastruktury odrzucił wniosek - dokument nie znalazł się nawet na liście rezerwowej.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~czawiec 2009-03-28

Racje mają poprzednicy. Nic się nie robi w kwesti inwestycji dla ludzi. Za to odnowiona parki jasnogórskie za pare milionów złotych i za jakiś czas przekaże się je paulinom. Tak jest ze wszystkim. Każde wolne fundusze pcha się tylko w jedno wiadome miejsce. Jakie władze taka częstochowa. Czas wyjechać bo tu już nic nie będzie dobrego

miki 2009-03-26

bo wiesz Ty sajmon, i wiem, że Częstochowa, bracie, to wieś jest niestety. Niby 250 tysięcy ale zawsze wies. A odkad utraciła status miasta wojewódzkiego, sytuacja sie pogarsza. Miasto świętej wiezy. W legnicy dzieje sie 5 razy wiecej, a tu kurka kino budowali 10 lat, galerie handlowa z prawdziwego zdarzenia dopiero teraz robią.... komunikacyjnie zaś, gdyby nie gierkówka, cz-wa byłaby odcięta od swiata. Popatrz na wyjazd na Opole - no dobra zrobili obejście Gutentagu, ale nic wiecej ... na kielce - wow rondo w Olsztynie, na Olesno (dopiero niedawno przed wreczycą załatali te mordercze dziury, ma Strzelce - masakra. I to nie jest tak ze dupy dali na 1 wniosku. Oni daja ciała notorycznie. Zobacz Bydgoszcz, Toruń, Opole..... ech. W cz-wie to wszystko do pielgrzymek przystosowane.

~czestochowianin 2009-03-25

Jakie władze miasta taki wniosek. Za rządów pana Wrony ładnie rozwijające sie miasto stało sie dużą wsią, przykro tak mówić o własnym mieście raczej juz wsi ale taka prawda. Nawet wrogowi nie życzę takiego prezydenta ale póki mohery bedą chodzić na wybory to nic sie nie zmieni, a facet zmarnował 5minut w którym można było pchnąć miasto do przodu. Częstochowa nie stoi w miejscu ona sie cofa.

~Ślązak 2009-03-25

Droga wylotowa na Opole to DK 46, a nie 94.

~Krisss 2009-03-25

To szykany bezbożnikow z PO wobec duchowej stolicy Narodu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.