mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy

Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy

Częstochowa liczyła na pół miliarda eurofunduszy na inwestycje drogowe. Ministerstwo Infrastruktury odrzuciło strategiczny projekt dotyczący przebudowy trasy wylotowej na Opole (DK 94).

Częstochowa: wylotówka na Opole bez funduszy
Przebudowa katastrofalnego dziś wylotu na Opole, to w Częstochowie najpilniejsza i najdroższa inwestycja drogowa najbliższych lat. Budowa dwóch  pasów w każdym kierunku oraz całkiem nowej ulicy, omijającej kościół św. Barbary i łączącej się z ul. Pułaskiego – pozwoliłaby dojechać do węzła autostradowego z A1 w Gnaszynie. Będzie on (ok. 2014 r.) częstochowskim oknem na świat: trasa A1 poprowadzi do Gliwic i dalej do południowej granicy lub przez Wrocław na zachód - do Niemiec.

Niestety, harmonogram rozpisany na lata 2009-13 legł w gruzach. Ulice Główna i Przejazdowa mają kosztować prawie 300 mln zł, z czego Częstochowa liczyła aż na 250 mln z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko". Minister Infrastruktury odrzucił wniosek - dokument nie znalazł się nawet na liście rezerwowej.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~czawiec 2009-03-28

Racje mają poprzednicy. Nic się nie robi w kwesti inwestycji dla ludzi. Za to odnowiona parki jasnogórskie za pare milionów złotych i za jakiś czas przekaże się je paulinom. Tak jest ze wszystkim. Każde wolne fundusze pcha się tylko w jedno wiadome miejsce. Jakie władze taka częstochowa. Czas wyjechać bo tu już nic nie będzie dobrego

miki 2009-03-26

bo wiesz Ty sajmon, i wiem, że Częstochowa, bracie, to wieś jest niestety. Niby 250 tysięcy ale zawsze wies. A odkad utraciła status miasta wojewódzkiego, sytuacja sie pogarsza. Miasto świętej wiezy. W legnicy dzieje sie 5 razy wiecej, a tu kurka kino budowali 10 lat, galerie handlowa z prawdziwego zdarzenia dopiero teraz robią.... komunikacyjnie zaś, gdyby nie gierkówka, cz-wa byłaby odcięta od swiata. Popatrz na wyjazd na Opole - no dobra zrobili obejście Gutentagu, ale nic wiecej ... na kielce - wow rondo w Olsztynie, na Olesno (dopiero niedawno przed wreczycą załatali te mordercze dziury, ma Strzelce - masakra. I to nie jest tak ze dupy dali na 1 wniosku. Oni daja ciała notorycznie. Zobacz Bydgoszcz, Toruń, Opole..... ech. W cz-wie to wszystko do pielgrzymek przystosowane.

~czestochowianin 2009-03-25

Jakie władze miasta taki wniosek. Za rządów pana Wrony ładnie rozwijające sie miasto stało sie dużą wsią, przykro tak mówić o własnym mieście raczej juz wsi ale taka prawda. Nawet wrogowi nie życzę takiego prezydenta ale póki mohery bedą chodzić na wybory to nic sie nie zmieni, a facet zmarnował 5minut w którym można było pchnąć miasto do przodu. Częstochowa nie stoi w miejscu ona sie cofa.

~Ślązak 2009-03-25

Droga wylotowa na Opole to DK 46, a nie 94.

~Krisss 2009-03-25

To szykany bezbożnikow z PO wobec duchowej stolicy Narodu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Oficjalna premiera nowej Ibizy dla szerokiej publiczności odbędzie się dopiero na targach w Genewie. Jednak na kilka tygodni przed planowanym debiutem samochód zostanie odsłonięty dziennikarzom.