mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego

Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego

Od piątku 11 marca zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego ulica Makuszyńskiego w rejonie wiaduktu nad DK-1 w Częstochowie. Utrudnienia związane są z budową nowego węzła drogowego łączącego drogę krajowa nr 1 z ul. Makuszyńskiego. Otwarcie ul. Makuszyńskiego planowane jest na 15 listopada 2011 roku.

Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego
Zamknięcie ul. Makuszyńskiego jest związane z planowaną rozbiórką wiaduktu i budową nowego węzła drogowego. Na czas prac alternatywą dla ruchu będą ulice: Karłowicza, Rząsawska, Warszawska, Wały Dwernickiego, Fieldofra-Nila, Pileckiego i Św. Brata Alberta.

Budowa węzła łączącego DK 1 z ul. Makuszyńskiego, czyli z północną częścią Częstochowy wynosi ponad 23,7 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków UE w kwocie ponad 18,5 mln zł.

Zadanie polega na budowie 2 estakad nad drogą krajową nr 1, budowie łącznic, odwodnienia i oświetlenia wraz z przebudową infrastruktury podziemnej. Nowy wiadukt będzie skonstruowany z dwóch odrębnych obiektów mostowych ulokowanych obok siebie jako przedłużenie pasów ruchu ulicy  Makuszyńskiego. Przygotowywany do realizacji węzeł został zaprojektowany jako tzw. „pół koniczyna", w której dwa południowe „listki" tworzą wjazdy i zjazdy z trasy DK1. Istniejący obecnie wiadukt łączy dzielnice Północ i Wyczerpy, jednak nie ma w tym miejscu połączenia z DK1, w efekcie czego kierowcy, którzy chcą zjechać na trasę, muszą dojechać do oddalonej o kilka kilometrów na południe drogi krajowej nr 46.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Karollo 2011-11-19

Jest 19.11.2011 i most nadal zamkniety;| co to ma wogule znaczyc... wszystko jest gotowe a nie zapowiada sie na otwarcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Sportowa Skoda Karoq już za dwa lata
Znamy już następcę modelu Yeti, a teraz przyszedł czas na kolejne wersję czeskiego SUV-a. Nowe warianty Skody Karoq zadebiutują już w przyszłym roku.