mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego

Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego

Od piątku 11 marca zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego ulica Makuszyńskiego w rejonie wiaduktu nad DK-1 w Częstochowie. Utrudnienia związane są z budową nowego węzła drogowego łączącego drogę krajowa nr 1 z ul. Makuszyńskiego. Otwarcie ul. Makuszyńskiego planowane jest na 15 listopada 2011 roku.

Częstochowa: zamknięta Makuszyńskiego
Zamknięcie ul. Makuszyńskiego jest związane z planowaną rozbiórką wiaduktu i budową nowego węzła drogowego. Na czas prac alternatywą dla ruchu będą ulice: Karłowicza, Rząsawska, Warszawska, Wały Dwernickiego, Fieldofra-Nila, Pileckiego i Św. Brata Alberta.

Budowa węzła łączącego DK 1 z ul. Makuszyńskiego, czyli z północną częścią Częstochowy wynosi ponad 23,7 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków UE w kwocie ponad 18,5 mln zł.

Zadanie polega na budowie 2 estakad nad drogą krajową nr 1, budowie łącznic, odwodnienia i oświetlenia wraz z przebudową infrastruktury podziemnej. Nowy wiadukt będzie skonstruowany z dwóch odrębnych obiektów mostowych ulokowanych obok siebie jako przedłużenie pasów ruchu ulicy  Makuszyńskiego. Przygotowywany do realizacji węzeł został zaprojektowany jako tzw. „pół koniczyna", w której dwa południowe „listki" tworzą wjazdy i zjazdy z trasy DK1. Istniejący obecnie wiadukt łączy dzielnice Północ i Wyczerpy, jednak nie ma w tym miejscu połączenia z DK1, w efekcie czego kierowcy, którzy chcą zjechać na trasę, muszą dojechać do oddalonej o kilka kilometrów na południe drogi krajowej nr 46.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Karollo 2011-11-19

Jest 19.11.2011 i most nadal zamkniety;| co to ma wogule znaczyc... wszystko jest gotowe a nie zapowiada sie na otwarcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman