mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowska Aleja w remoncie

Częstochowska Aleja w remoncie

Ruszy remont III Alei - centralnej arterii Częstochowy, prowadzącej do Jasnej Góry. Robotami objęty zostanie teren o długości 480 metrów, od Placu Biegańskiego do skrzyżowania z ulicami Popiełuszki i Pułaskiego. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł. Prace będą trwały w okresie największych pielgrzymek na Jasna Górę.

Częstochowska Aleja w remoncie

Pierwszy przetarg na remont III Alei rozpisano jeszcze pod koniec 2005 r., został jednak unieważniony po oprotestowaniu wyników przez oferentów. Kolejne postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia wszczęto w dniu 9 marca 2006 roku zapraszając 6 firm do negocjacji. Oferty złożyły dwa konsorcja firm w składzie: ROGBUD Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, PPHU STEINBUDEX-JM J. Majorek, DROMET Sp. z o.o. (14,2 mln zł) oraz konsorcjum w składzie: PRD LUBARTÓW S.A. z Lubartowa, DROG-BUD Sp. z o.o., PPB SAN-BUD A. Jedliczko (13,6 mln zł). Po ogłoszeniu wyników strona przegrywająca (lider PRD LUBARTÓW) złożyła protest - odwołanie dotyczyło referencji załączonych do oferty konkurencyjnej firmy. Sąd Arbitrażowy przyznał rację Miejskiemu Zarządowi Dróg i uznał, że III Aleję, najbliżej Jasnej Góry, będzie remontować konsorcjum: ROGBUD Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, PPHU STEINBUDEX-JM J. Majorek, DROMET Sp. z o.o.

Miejski Zarząd Dróg poczeka teraz kilka dni na pisemne ogłoszenie wyroku, a następnie podpisze, w przyszłym tygodniu, umowę na wykonanie remontu III Alei Najświętszej Maryi Panny. Dzięki temu jest szansa, że terminy zostaną zachowane. Do końca listopada mają być gotowe nawierzchnie zarówno pasażu środkowego, jak i obu jezdni i chodników, natomiast do czerwca przyszłego roku musi być gotowa mała architektura i zieleń. Przetarg na wykonanie małej architektury ma zostać ogłoszony w czerwcu. Obecnie trwają ustalenia na ten temat.

Przeczytaj także:

Nowe rondo w Częstochowie (2005-12-14)

Wiadukt w mieście Świętej Wieży (2005-10-11)

S46 nie wcześniej niż w 2013 r. (2006-05-17)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe slaskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic