mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowska Aleja w remoncie

Częstochowska Aleja w remoncie

Ruszy remont III Alei - centralnej arterii Częstochowy, prowadzącej do Jasnej Góry. Robotami objęty zostanie teren o długości 480 metrów, od Placu Biegańskiego do skrzyżowania z ulicami Popiełuszki i Pułaskiego. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł. Prace będą trwały w okresie największych pielgrzymek na Jasna Górę.

Częstochowska Aleja w remoncie

Pierwszy przetarg na remont III Alei rozpisano jeszcze pod koniec 2005 r., został jednak unieważniony po oprotestowaniu wyników przez oferentów. Kolejne postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia wszczęto w dniu 9 marca 2006 roku zapraszając 6 firm do negocjacji. Oferty złożyły dwa konsorcja firm w składzie: ROGBUD Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, PPHU STEINBUDEX-JM J. Majorek, DROMET Sp. z o.o. (14,2 mln zł) oraz konsorcjum w składzie: PRD LUBARTÓW S.A. z Lubartowa, DROG-BUD Sp. z o.o., PPB SAN-BUD A. Jedliczko (13,6 mln zł). Po ogłoszeniu wyników strona przegrywająca (lider PRD LUBARTÓW) złożyła protest - odwołanie dotyczyło referencji załączonych do oferty konkurencyjnej firmy. Sąd Arbitrażowy przyznał rację Miejskiemu Zarządowi Dróg i uznał, że III Aleję, najbliżej Jasnej Góry, będzie remontować konsorcjum: ROGBUD Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, PPHU STEINBUDEX-JM J. Majorek, DROMET Sp. z o.o.

Miejski Zarząd Dróg poczeka teraz kilka dni na pisemne ogłoszenie wyroku, a następnie podpisze, w przyszłym tygodniu, umowę na wykonanie remontu III Alei Najświętszej Maryi Panny. Dzięki temu jest szansa, że terminy zostaną zachowane. Do końca listopada mają być gotowe nawierzchnie zarówno pasażu środkowego, jak i obu jezdni i chodników, natomiast do czerwca przyszłego roku musi być gotowa mała architektura i zieleń. Przetarg na wykonanie małej architektury ma zostać ogłoszony w czerwcu. Obecnie trwają ustalenia na ten temat.

Przeczytaj także:

Nowe rondo w Częstochowie (2005-12-14)

Wiadukt w mieście Świętej Wieży (2005-10-11)

S46 nie wcześniej niż w 2013 r. (2006-05-17)


 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe slaskie

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.