mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Cztery kolejne umowy na budowę S8

Cztery kolejne umowy na budowę S8

Podpisano umowy na cztery odcinki drogi ekspresowej S8 w województwie łódzkim od węzła Łask do połączenia się z autostradą A1 w rejonie Rzgowa o łącznej długości 33,5 km. W ramach tych kontraktów zostaną wybudowane 32 obiekty mostowe oraz 8 dużych przejść dla zwierząt.

Cztery kolejne umowy na budowę S8
GDDKiA podzielila inwestycje na kilka odrębnych zadań. Umowa na budowę węzła Walichnowy jako pierwszego odcinka realizacyjnego drogi ekspresowej S8, została podpisana niespełna trzy miesiące temu. Podpisane ostatnioumowy obejmują:

  • Odcinek 6 ma 9,2 km długości, dwa węzły drogowe i kilkanaście obiektów inżynierskich, znalazł się na jednym kontrakcie z odcinkiem siódmym, który liczy sobie 3,6 km i będzie stanowił łącznik między droga ekspresową S8, a zachodnią obwodnicą Pabianic, czyli drogą ekspresową S14 (Węzeł Dobroń). Najkorzystniejsza ofertę na budowę obu odcinków złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL – AQUA S.A. z Piaseczna – Lider., DRAGADOS S.A.  z Madrytu – Partner. Oferta wyniosła ponad 549,5 mln zł.

  • Odcinek 8 Węzeł Róża (bez węzła) – Węzeł Łódź Południe, liczy 19,4 km długości. Na tym odcinku znajdą się między innymi dwa węzły drogowe; Węzeł Pabianice Południe (S8/DW 485) i Węzeł Rzgów (S8/DK1). Wykonawcą tego odcinka będzie firma BUDIMEX  S.A z Warszawy, która złożyła najkorzystniejsza ofertę w wysokości ponad 847,7 mln zł.

  • 9-ty odcinek realizacyjny, to Węzeł Łódź – Południe, znany do niedawna jako „Węzeł Wrocław” o długości 1,3 km połączy w przyszłości drogę ekspresową S8 z autostradą A1. W tym przypadku z przetargu zwycięsko wyszła firma SKANSKA z ofertą w wysokości blisko 197,7 mln zł.

             

Termin realizacji wszystkich trzech umow wynosi 27 miesięcy od chwili podpisania.

 


 

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

sadlonbielsko 2011-10-09

kierowco - komu chciałeś przypiąć łatke - w niemczech pomiędzy koblencją i frankfurtem nad menem znalazłem 3 takie przebiegi wspólne jak "twoja" 8 bedzie miała z 1 od łodzi do piotrkowa i to o wiele dłuższe

~nic nowego 2011-10-07

to nic nowego, zobacz przebieg Dk-5 i DK-11 pod poznaniem i przyszły przebieg S-5 i S-11 w tym samym rejonie.

~kierowca 2011-10-06

tylko w Polsce jest to możliwe żeby jedna droga S-8 w połowie swojej długości nie miała połączenia. Jedna część kończy się w Piotrkowie a druga pod Łodzią Brawo !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Bernhard Maier, CEO marki Skoda, został doceniony przez German Design Council (GDC) tytułem Brand Manager of the Year 2017. Nagroda trafiła w jego ręce za wybitne osiagnięcia dla marki należącej do Grupy VW.