mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czy powstanie S-7 Kraków - Kielce?

Czy powstanie S-7 Kraków - Kielce?

Budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku Kraków - Kielce może się przesunąć w czasie gdyż Platforma Obywatelska jest zmuszona do cięć w planach inwestycyjnych na najbliższe lata.

Czy powstanie S-7 Kraków - Kielce?

Starania o budowę drogi ekspresowej z Warszawy do Krakowa trwają od wielu lat. Najbardziej zaawansowane przygotowania do tej inwestycji prowadzone są na terenie Krakowa ponieważ nowa droga ma się tam łączyć z przyszłą autostradą A-4 z Krakowa do Tarnowa.

Jeszcze kilka miesięcy temu w planach GDDKiA ani w wykazie projektów finansowanych z unijnych funduszy nie było odcinka drogi ekspresowej S-7 z Kielc do Krakowa. Po protestach z Małopolski, brakujący odcinek został wpisany do rządowych programów, choć nie przeznaczono na tą inwestycję konkretnych pieniędzy. Teraz jednak jej realizacja może zostać przesunięta na okres po 2012 roku, co jest związane z koniecznymi cięciami w stosunku do planów PiS, ponieważ stały się one nierealne przy ciągle rosnących kosztach budowy dróg. Na jednym z ostatnich posiedzeń nadzwyczajnej komisji ds. solidarnego państwa była dyskusja na temat drogi ekspresowej S-7, z której wynikało, że budowa odcinka z Krakowa do Kielc może odbyć się kosztem drogi w kierunku Zakopanego, co wywołało protest posłów z południa Małopolski.

Przeczytaj także:

Plany na kolejny odcinek S-7 (2007-10-31)

Problem z Zakopianką (2007-10-10)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Dżon 2007-11-05

Chyba ich posrało z tym odsuwaniem terminów. Przeciez to co sie dzieje na tej drodze to jest jakis kibel totalny. A do krakowa od strony wawy sie wjeżdża jak do istanbulu 30 lat temu. Niech sie wezmą do roboty lenie z gddik

~tubylec 2007-11-03

A kto ma wpływ na chłopaków z kieleckiej i małopolskiej GDDKiA??

~astrolog 2007-11-02

Cała ta akcja to sztucznie rozdęty balon. Jak GDDKiA będzie miała zezwolenia na budowę, to S7 szybko zbudują. Gdy przyjdzie dzielic kasę na konkretne projekty, nikt nie będzie patrzył na stare mapki, tylko wybierał dobrze przygotowane projekty. Niech więc chłopaki z kieleckiego i małopolskiego odziału GDDKiA biorą do roboty. I tak już wiele tam zrobili, a na S19 i na S5 jest totalna zima, więc niech trzymają tempo i się okaże, że S7 zbudują najszybciej z tych wszystkich dróg.

~easy rider 2007-11-02

Chciałbym tylko skromnie zauważyć, że w Irlandii prawie wcale nie ma dróg szybkiego ruchu i autostrad, więc nie wiem dlaczego u nas miałyby być, skoro obiecano nam drugą Irlandię...

~Krzychulex 2007-11-02

Gosiewski był gwarantem że ta droga powstanie. Dlatego sam dostał 28% głosu w okręgu kieleckim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?