mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DHV uzupełnia raport w sprawie obwodnicy Augustowa

DHV uzupełnia raport w sprawie obwodnicy Augustowa

Firma DHV, czyli wykonawca ekspertyzy dotyczącej przebiegu obwodnicy Augustowa, pracuje nad uzupełnieniem dokumentacji. Generalna Dyrekcja wyznaczyła wykonawcy ostateczny, nieprzekraczalny termin, do którego mają zostać uwzględnione wszystkie uwagi.

W czwartek 29 stycznia bieżącego roku przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy DHV spotkali się, by szczegółowo omówić uwagi zgłoszone 26 stycznia 2009 przez GDDKiA do ekspertyzy na temat wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa (w ciągu drogi krajowej nr 8) opracowanej przez DHV. W wyniku spotkania ustalono, że GDDKiA odstąpi od 8 z 57 zgłoszonych uwag (w dalszym ciągu dokumentacja musi zostać uzupełniona o 49 uwag), natomiast firma DHV w nieprzekraczalnym terminie do 11 lutego 2009 roku przekaże GDDKiA uzupełniony raport.

Ekspertyza została zlecona przez GDDKiA w połowie 2008 roku w wyniku uzgodnień Okrągłego Stołu powołanego w sprawie obwodnicy Augustowa. W wyniku przetargu wykonawcą dokumentacji została holenderska firma DHV. Okazało się jednak, że wykonawca zupełnie nie poradził sobie z realizacją tego ważnego dla całej sprawy zadania. Generalna Dyrekcja stwierdziła ogromne braki, które w zasadzie były druzgocące dla całej dokumentacji. Najpoważniejsza uwaga dotyczy zbyt ogólnikowego scharakteryzowania oddziaływania inwestycji na zdrowie i warunki życia ludzi oraz sprzecznych zapisów zawartych w raporcie.

Opracowany raport po zatwierdzeniu przez GDDKiA będzie załącznikiem do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Miss Polonia 2008 i Seat Altea!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2009-02-03

Witamy na stronie DHV O firmieProfil działalnościStruktura firmyZarządPracownieGospodarka Wodna i Ochrona ŚrodowiskaTransport i Infrastruktura Zarządzanie i NadzórBudownictwo i PrzemysłNasze rozwiązaniaMenadżer nawierzchniQuestorCarrousel?NeredaReferencjeTransport i InfrastrukturaZarządzanie i NadzórGospodarka Wodna i Ochrona ŚrodowiskaBudownictwo i PrzemysłPracaAktualne oferty pracyWzór CVKontaktSiedziba firmy - dane teleadresoweFormularz kontaktowyDojazd do siedziby firmy Grupę DHV w Polsce tworzą poza DHV POLSKA: Hydroprojekt Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Dubois 9 w Warszawie oraz Prokom Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Czerniakowskiej 71 w Warszawie. Organizacyjnie Firma znajduje się na terenie EMPARK Mokotów Business Park.Ile biora za ekspertyzę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross