mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana

DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana

Prawie 10 km drogi krajowej nr 19 przejdzie remont na zlecenie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek między Sokołowem Małopolskim, Nienadówką a Stobierną (pow. rzeszowski) wyremontuje Skanska. Wartość inwestycji, dzięki której zniszczony fragment DK19 zyska nową nawierzchnię, to 16 mln zł. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana
Inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy zadania. Największe z nich to remont DK19 między Stobierną a Nienadówką. – Wyremontujemy tutaj 4,3 km drogi – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu, Skanska. – Będzie to kompleksowa naprawa, polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.

Remont obejmie również realizację nowego oznakowania poziomego i pionowego drogi, wykonanie urządzeń zabezpieczających ruch pieszych, chodników oraz zjazdów z DK19.

Kolejny remontowany odcinek znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie na zlecenie GDDKiA Skanska zmodernizuje 3,6 km DK19. Wyremontowane zostanie też prawie 2 km krajówki w samym Sokołowie Małopolskim.

- W sumie remont czeka 9,8 km drogi krajowej nr 19 między Stobierną a Sokołowem Małopolskim – podsumowuje Bogusław Cienki.

W związku z tym, że inwestycja składa się z trzech zadań, remonty poszczególnych fragmentów DK19 będą realizowane w różnych terminach. Remont w Sokołowie Małopolskim i na odcinku z Sokołowa do Nienadówki potrwa 5 miesięcy i zakończy się w połowie listopada. Z kolei na wykonanie remontu między Nienadówką a Stobierną Skanska ma 15 miesięcy. – Tutaj remont zakończymy we wrześniu przyszłego roku – mówi Bogusław Cienki.

- Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu – mówi Bogusław Cienki. W związku z tym na DK 19 w miejscach prowadzenia robót będą obowiązywały ograniczenia prędkości oraz zwężenia. Konieczne będzie też wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Łącznik Janki - krajowa

Łącznik Janki - krajowa "siódemka" coraz...

Polskie drogi 2015-09-08

Komentuj:

~nikt 2013-06-20

a może by tak k 28 poswiećić trochę uwagi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.