mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana

DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana

Prawie 10 km drogi krajowej nr 19 przejdzie remont na zlecenie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek między Sokołowem Małopolskim, Nienadówką a Stobierną (pow. rzeszowski) wyremontuje Skanska. Wartość inwestycji, dzięki której zniszczony fragment DK19 zyska nową nawierzchnię, to 16 mln zł. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

DK19 Sokołów Małopolski - Stobierna będzie remontowana
Inwestycja została podzielona przez GDDKiA na trzy zadania. Największe z nich to remont DK19 między Stobierną a Nienadówką. – Wyremontujemy tutaj 4,3 km drogi – mówi Bogusław Cienki, Menadżer Projektu, Skanska. – Będzie to kompleksowa naprawa, polegająca na rozbiórce i odtworzeniu istniejących poboczy, frezowaniu i oczyszczeniu warstw konstrukcyjnych oraz wykonaniu nowych bitumicznych warstw wzmacniających remontowanej nawierzchni.

Remont obejmie również realizację nowego oznakowania poziomego i pionowego drogi, wykonanie urządzeń zabezpieczających ruch pieszych, chodników oraz zjazdów z DK19.

Kolejny remontowany odcinek znajduje się między Nienadówką a Sokołowem Małopolskim, gdzie na zlecenie GDDKiA Skanska zmodernizuje 3,6 km DK19. Wyremontowane zostanie też prawie 2 km krajówki w samym Sokołowie Małopolskim.

- W sumie remont czeka 9,8 km drogi krajowej nr 19 między Stobierną a Sokołowem Małopolskim – podsumowuje Bogusław Cienki.

W związku z tym, że inwestycja składa się z trzech zadań, remonty poszczególnych fragmentów DK19 będą realizowane w różnych terminach. Remont w Sokołowie Małopolskim i na odcinku z Sokołowa do Nienadówki potrwa 5 miesięcy i zakończy się w połowie listopada. Z kolei na wykonanie remontu między Nienadówką a Stobierną Skanska ma 15 miesięcy. – Tutaj remont zakończymy we wrześniu przyszłego roku – mówi Bogusław Cienki.

- Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu – mówi Bogusław Cienki. W związku z tym na DK 19 w miejscach prowadzenia robót będą obowiązywały ograniczenia prędkości oraz zwężenia. Konieczne będzie też wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie.
Tematy w artykule: drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Łącznik Janki - krajowa

Łącznik Janki - krajowa "siódemka" coraz...

Polskie drogi 2015-09-08

Komentuj:

~nikt 2013-06-20

a może by tak k 28 poswiećić trochę uwagi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman