mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK36 Załęcz - Rawicz - Sarnowa w remoncie

DK36 Załęcz - Rawicz - Sarnowa w remoncie

Rozpoczynają się remonty dróg w Wielkopolsce. Pod koniec lipca rozpocznie się remont 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 36 na odcinku między Załęczem – Rawiczem a Sarnową w  woj. wielkopolskim.  Prace potrwają 12 tygodni.

DK36 Załęcz - Rawicz - Sarnowa w remoncie
- Od 22 lipca odcinek ten zostanie poddany różnym zabiegom remontowym. Zostanie wyprofilowana nawierzchnia, będzie ułożona warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego, wymienione zostaną uszkodzone krawężniki, odtworzone oznakowanie poziome oraz przeprowadzona regulacja wysokościowa studzienek ściekowych i studni - wymieniaja drogowcy z GDDKiA w Poznaniu.

Prace będą toczyły się „pod ruchem”, który będzie odbywał się wahadłowo.  Ruch będzie sterowany ręcznie, żeby  maksymalnie usprawnić przejazd.

Prace wykona Firma Colas Polska Sp. z. o. o. z  Palędzia, która została wybrana w drodze postępowania przetargowego. Koszt remontu to 3 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to połowa  października br.
Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.