mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 12: most w Przygłowie otwarty

DK 12: most w Przygłowie otwarty

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 12 mogą odetchnąć z ulgą. Most na Luciąży w Przygłowie (woj. łódzkie) został otwarty. Nowa przeprawa zapewnia szybki, wygodny i bezpieczny przejazd na odcinku Piotrków Trybunalski - Sulejów.

DK 12: most w Przygłowie otwarty
W czasie trwania niektórych etapów budowy wprowadzony był tu ruch wahadłowy, co powodowało powstawanie wielokilometrowych korków, a kierowcy tkwili w nich średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na tym odcinku bowiem kumulują się trasy z Radomia, Kielc, Końskich i Skarżyska od wschodu oraz z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Bełchatowa i Łodzi od drugiej strony.

Nowy most powstał w nieco innym miejscu, co pozwoliło zlikwidować dwa niebezpieczne zakręty i tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. Z myślą o pieszych zbudowano na nim także szeroki, wygodny chodnik oddzielony od jezdni barierą energochłonną. Natomiast u zbiegu z drogą wojewódzką 742 stanęła sygnalizacja świetlna, co znakomicie ułatwi wyjazd z tej podporządkowanej trasy.

Kolejną korzyścią jest fakt, że nowa przeprawa będzie znacznie bardziej bezpieczna przy wysokim stanie wody lub w razie powodzi. Jest bowiem położona znacznie wyżej od starego mostu.

Teraz będą prowadzone prace wykończeniowe, takie jak układanie chodników, uzupełnianie ekranów dźwiękochłonnych i na koniec ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni. Ponadto konieczne będzie rozebranie starego mostu i starych fragmentów trasy.

Całość przedsięwzięcia finansowana była z KFD z puli środków przeznaczonych na likwidację skutków powodzi i pochłonęła 21,2 mln złotych.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Nowości 2012 w klasie kompaktów

auto motor i sport 0000-00-00

Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.

Komentuj:

~bmpo 2011-12-08

1. Miały być dwa ronda : na skrzyżowaniu z drogą 742 do Ręczna - są światła i na skrzyżowaniu z drogą do Koła. Czyżby zmiana projektu ? 2. Na skutek długiego postoju w korkach TIRy zrobiły z jezdni pralkę na odcinkach po ok 2-3 km przed mostem w Przygłowie, odpowiednio przed Przygłowem od strony Sulejowa jezdnia północna, od strony Piotrkowa jezdnia południowa. To jest do naprawy w ramach wykańczania robót na samym moście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.