mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 12: most w Przygłowie otwarty

DK 12: most w Przygłowie otwarty

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 12 mogą odetchnąć z ulgą. Most na Luciąży w Przygłowie (woj. łódzkie) został otwarty. Nowa przeprawa zapewnia szybki, wygodny i bezpieczny przejazd na odcinku Piotrków Trybunalski - Sulejów.

DK 12: most w Przygłowie otwarty
W czasie trwania niektórych etapów budowy wprowadzony był tu ruch wahadłowy, co powodowało powstawanie wielokilometrowych korków, a kierowcy tkwili w nich średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na tym odcinku bowiem kumulują się trasy z Radomia, Kielc, Końskich i Skarżyska od wschodu oraz z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Bełchatowa i Łodzi od drugiej strony.

Nowy most powstał w nieco innym miejscu, co pozwoliło zlikwidować dwa niebezpieczne zakręty i tym samym poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. Z myślą o pieszych zbudowano na nim także szeroki, wygodny chodnik oddzielony od jezdni barierą energochłonną. Natomiast u zbiegu z drogą wojewódzką 742 stanęła sygnalizacja świetlna, co znakomicie ułatwi wyjazd z tej podporządkowanej trasy.

Kolejną korzyścią jest fakt, że nowa przeprawa będzie znacznie bardziej bezpieczna przy wysokim stanie wody lub w razie powodzi. Jest bowiem położona znacznie wyżej od starego mostu.

Teraz będą prowadzone prace wykończeniowe, takie jak układanie chodników, uzupełnianie ekranów dźwiękochłonnych i na koniec ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni. Ponadto konieczne będzie rozebranie starego mostu i starych fragmentów trasy.

Całość przedsięwzięcia finansowana była z KFD z puli środków przeznaczonych na likwidację skutków powodzi i pochłonęła 21,2 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~bmpo 2011-12-08

1. Miały być dwa ronda : na skrzyżowaniu z drogą 742 do Ręczna - są światła i na skrzyżowaniu z drogą do Koła. Czyżby zmiana projektu ? 2. Na skutek długiego postoju w korkach TIRy zrobiły z jezdni pralkę na odcinkach po ok 2-3 km przed mostem w Przygłowie, odpowiednio przed Przygłowem od strony Sulejowa jezdnia północna, od strony Piotrkowa jezdnia południowa. To jest do naprawy w ramach wykańczania robót na samym moście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport