mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 17 do remontu

DK 17 do remontu

W ciągu 15 miesięcy ma zostać zmodernizowany 17 km odcinek drogi krajowej nr 17 Piaski – Łopiennik. Koszt tego zadania to 112 mln zł. W związku z pracami drogowymi kierowcy muszą uważać na utrudnienia.

DK 17 do remontu
Pod koniec sierpnia bieżącego roku lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na przebudowę drogi krajowej nr 17 na odcinku Piaski – Łopiennik. 17 km odcinek trasy zostanie dostosowany do parametrów unijnych. Powstaną drogi dojazdowe do gospodarstw i pól, zostaną przebudowane mostowe obiekty. Dotychczasowe skrzyżowanie w Piaskach zastąpi rondo, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo powstanie także pas ruchu powolnego o łącznej długości prawie 4 km.

Cały odcinek został podzielony na dwa zadania. Przebudową skrzyżowania w Piaskach zajmie się konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i MOTA – ENGIL Polska S.A., natomiast pozostały odcinek zmodernizuje konsorcjum, w skład którego wchodzi PRD Lubartów S.A. jako lider i 5 firm, będących partnerami. Koszt remontu wyniesie 112 mln zł. Droga zostanie zmodernizowana w ciągu 15 miesięcy.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~MarKowy 2008-09-15

Ronda zamiast skrzyzowan to najlepszy pomysl drogowcow od lat. Znacznie bezpieczniejsze.

~bankier 2008-09-11

i znowu GDKKiA wymyśliła sobie rondo, tak jak w Kołbieli gdzie teraz stoi się w kilometrowych korkach czekając na przejazd nieraz i godzinę. Cudowne pomysły

~Marek 2008-09-09

Ale 17 km w 15 miesiecy? Po płaskim terenie,bez gór tuneli ,wiaduktów.Zobacz ,jak ,w jakim tempie i w jakich warunkach budują Chorwaci.Piotrek ma rację.należało juz za te pieniądze zrobić kawałek ekspresówki od Piask

~Piotrek 2008-09-09

moim zdaniem lepiej by było za tą kaskę dobudować równolegle drugą jezdnie, a ze starą jeszcze trochę poczekać skoro nie ma na tyle funduszy, później jakby robili ekspresową to tylko poprawić pierwszą jezdnie, dorobić kilka mostów, węzłów i rewelacja ;D

~Wiśniowiecki 2008-09-09

Zgoda kolego, ale ta droga jest wąska (max. 11 m szerokości) i cały czas odbywa się na niej ruch.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech