mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 17 do remontu

DK 17 do remontu

W ciągu 15 miesięcy ma zostać zmodernizowany 17 km odcinek drogi krajowej nr 17 Piaski – Łopiennik. Koszt tego zadania to 112 mln zł. W związku z pracami drogowymi kierowcy muszą uważać na utrudnienia.

DK 17 do remontu
Pod koniec sierpnia bieżącego roku lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na przebudowę drogi krajowej nr 17 na odcinku Piaski – Łopiennik. 17 km odcinek trasy zostanie dostosowany do parametrów unijnych. Powstaną drogi dojazdowe do gospodarstw i pól, zostaną przebudowane mostowe obiekty. Dotychczasowe skrzyżowanie w Piaskach zastąpi rondo, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo powstanie także pas ruchu powolnego o łącznej długości prawie 4 km.

Cały odcinek został podzielony na dwa zadania. Przebudową skrzyżowania w Piaskach zajmie się konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i MOTA – ENGIL Polska S.A., natomiast pozostały odcinek zmodernizuje konsorcjum, w skład którego wchodzi PRD Lubartów S.A. jako lider i 5 firm, będących partnerami. Koszt remontu wyniesie 112 mln zł. Droga zostanie zmodernizowana w ciągu 15 miesięcy.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~MarKowy 2008-09-15

Ronda zamiast skrzyzowan to najlepszy pomysl drogowcow od lat. Znacznie bezpieczniejsze.

~bankier 2008-09-11

i znowu GDKKiA wymyśliła sobie rondo, tak jak w Kołbieli gdzie teraz stoi się w kilometrowych korkach czekając na przejazd nieraz i godzinę. Cudowne pomysły

~Marek 2008-09-09

Ale 17 km w 15 miesiecy? Po płaskim terenie,bez gór tuneli ,wiaduktów.Zobacz ,jak ,w jakim tempie i w jakich warunkach budują Chorwaci.Piotrek ma rację.należało juz za te pieniądze zrobić kawałek ekspresówki od Piask

~Piotrek 2008-09-09

moim zdaniem lepiej by było za tą kaskę dobudować równolegle drugą jezdnie, a ze starą jeszcze trochę poczekać skoro nie ma na tyle funduszy, później jakby robili ekspresową to tylko poprawić pierwszą jezdnie, dorobić kilka mostów, węzłów i rewelacja ;D

~Wiśniowiecki 2008-09-09

Zgoda kolego, ale ta droga jest wąska (max. 11 m szerokości) i cały czas odbywa się na niej ruch.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.