mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana

Od Bydgoszczy do Inowrocławia będzie można przejechać szybko i sprawnie po nowej, rozbudowanej nawierzchni. Takie są zamierzenia GDDKiA w Bydgoszczy...

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy realizuje budowę drogi dwujezdniowej  z dwoma pasami ruchu na odcinku  od Bydgoszczy do Stryszka.  Dodatkowo w Stryszku przebudowywany jest węzeł komunikacyjny na bezkolizyjny. 

Zamierzenia drogowe bydgoskiego oddziału GDDKiA w zakresie tej inwestycji sięgają dalej, do Inowrocławia. W pierwszym kwartale 2007 r. GDDKiA ogłosi przetarg na opracowanie studium techniczno - ekonomicznego  rozbudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Stryszek – Inowrocław. Studium to określi m.in. koszt tej inwestycji oraz koncepcję programowo – przestrzenną tego odcinka.

Opracowanie dokumentacji jest niezbędnym elementem, poprzedzającym realizację tego przedsięwzięcia. Zgodnie z założeniami GDDKiA, termin zakończenia opracowania  studium przez firmę, która wygra przetarg to początek 2008 r. „Ten materiał stanowić będzie element do umieszczenia rezerw komunikacyjnych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego gmin, przez które przebiega ta droga” - wyjaśnia Lech Jaworski, Naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji GDDKiA Oddział w Bydgoszczy. W miarę możliwości finansowych  GDDKiA prowadzić będzie dalsze prace projektowe zmierzające do  rozbudowy drogi na wskazanym odcinku.

Przeczytaj także:

Szosa Lubicka - można jechać (2006-11-13)

Obwodnica Szubina na '5' (2006-07-14)

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)

Dobre wieści dla Inowrocławia (2006-01-06)

 

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2007-07-31

Ciekawe jak rozwiążą przebieg drogi przez Nową Wieś- jest dość rozległa a niedaleko są magazyny paliw Orlenu ,oraz dwa przejazdy kolejowe z linią Bydgoszcz - Inowrocław. Podobnie krzyżowanie w Brzozie : z jednej strony hotel Gąsiorek i duży salon Mercedesa , z drugiej linia kolejowa, dworzec PKP i przejazd kolejowy w kierunku Labiszyna. Moim zdaniem w Brzozie powstać powinno skrzyżowanie bezkolizyjne(częste kolizje pojazdow), chociaż brak jest terenu na takie rozwiązanie.

~osskaa 2007-01-24

To bardzo ciekawe. To jest dość zatłoczona droga. Poza tym, po wybudowaniu A2 do Łodzi jest to alternatywa dla ludzi jadących na południe z Trójmiasta, Koszalina i Bydgoszczy. Jeżeli zrobiliby dwupasmówkę chociaż do Inowrocławia podróż skróciłaby się bardziej. ale pewnie będzie jednopasmówka i to jescze później, niż skończą A1 pomiędzy Toruniem i Łodzią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando