mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 61: Obwodnica Bargłowa Kościelnego z dofinansowaniem

DK 61: Obwodnica Bargłowa Kościelnego z dofinansowaniem

Budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego w ciągu drogi krajowej nr 61 zostanie dofinansowana w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 294,5 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to prawie 43,8 mln zł.

DK 61: Obwodnica Bargłowa Kościelnego z dofinansowaniem
Inwestycja polega na budowie obwodnicy miejscowości Bargłów Kościelny w ciągu drogi krajowej nr 61   o długości 11,76 km. Nowa droga będzie drogą klasy GP o kategorii ruchu KR 6 przystosowaną do obciążenia 115 kN/oś. Nowa droga ominie prawie 12-kilometrowym łukiem miejscowość i poprowadzi ruch z dala od zwartej zabudowy.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę 8 obiektów inżynierskich (5 wiaduktów, most oraz 2 przejścia zespolone), 18 przepustów dla zwierząt dużych i małych, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu, budowę systemu odwadniania drogi, budowę oświetlenia skrzyżowań itd.

Jest to 10 i ostatni projekt z podstawowej Listy Projektów Indywidualnych PO RPW przewidziany do realizacji przez GDDKiA. W sumie całkowita wartość wszystkich realizowanych projektów wynosi ponad 1.830 mln zł., a dofinansowanie z EFRR wynosi ponad 851 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Sylwek 2012-11-14

Szczuczyn, Stawiski, Bargłów - wszystko się chwali! Tylko chciałbym zapytać co z Grajewem, a przede wszystkim Łomżą???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic