mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 63 - Orzysz przebudowa

DK 63 - Orzysz przebudowa

Trwa przebudowa drogi krajowej nr 63 pod Orzyszem (warmińsko-mazurskie). Roboty trwają wzdłuż drogi Orzysz-Grądy na odcinku 2,2 kilometra. Po remoncie poprawi się bezpieczeństwo jazdy. Utrudnienia potrwają najpóźniej do końca kwietnia.

DK 63 - Orzysz przebudowa
Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Obecnie trwają na odcinku kilkuset metrów - od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza w Orzyszu aż do przejazdu kolejowego w kierunku Giżycka. Kierowcy przejeżdżający przez Orzysz mieli sporo utrudnień. Obowiązywał ruch wahadłowy. Najpóźniej do końca kwietnia zostanie przywrócona tam stara organizacja ruchu.

- Roboty wykończeniowe jeszcze będą trwały, ale nie później niż do końca maja - informuje Karol Głębocki z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. - Planowane jest w tym czasie znakowanie, malowanie pasa drogowego, montaż barierek i oświetlenia

Roboty na odcinku Orzysz-Grądy to kolejny etap prac poprawiających warunki jazdy na warmińsko-mazurskim odcinku DK63. Ponad 40 km trasy uzyskało nową nawierzchnię. W ubiegłym roku zakończona została przebudowa odcinka Kwik - Pisz. Wcześniej (w latach 2007-08) przebudowany był odcinek Orzysz-Kwik. Odcinek Giżycko-Węgorzewo olsztyński oddział GDDKiA remontował etapami w latach 2006-08. W 2009 roku zakończył budowę nowego przebiegu dróg 58 i 63 w Piszu wraz z budową nowego mostu.

Droga krajowa nr 63 (DK63) liczy aż 410 km, biegnie przez cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. DK63 wiedzie od granicy z Rosją (przejście graniczne Perły-Kryłowo) do granicy z Białorusią (przejście Sławatycze-Domaczewo). W przyszłości drogę tę będą przecinały: autostrada A2 (w okolicach Siedlec), drogi ekspresowe: S8 (w Zambrowie) i S19 (w Radzyniu Podlaskim).

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.