mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 63 - Orzysz przebudowa

DK 63 - Orzysz przebudowa

Trwa przebudowa drogi krajowej nr 63 pod Orzyszem (warmińsko-mazurskie). Roboty trwają wzdłuż drogi Orzysz-Grądy na odcinku 2,2 kilometra. Po remoncie poprawi się bezpieczeństwo jazdy. Utrudnienia potrwają najpóźniej do końca kwietnia.

DK 63 - Orzysz przebudowa
Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Obecnie trwają na odcinku kilkuset metrów - od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza w Orzyszu aż do przejazdu kolejowego w kierunku Giżycka. Kierowcy przejeżdżający przez Orzysz mieli sporo utrudnień. Obowiązywał ruch wahadłowy. Najpóźniej do końca kwietnia zostanie przywrócona tam stara organizacja ruchu.

- Roboty wykończeniowe jeszcze będą trwały, ale nie później niż do końca maja - informuje Karol Głębocki z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. - Planowane jest w tym czasie znakowanie, malowanie pasa drogowego, montaż barierek i oświetlenia

Roboty na odcinku Orzysz-Grądy to kolejny etap prac poprawiających warunki jazdy na warmińsko-mazurskim odcinku DK63. Ponad 40 km trasy uzyskało nową nawierzchnię. W ubiegłym roku zakończona została przebudowa odcinka Kwik - Pisz. Wcześniej (w latach 2007-08) przebudowany był odcinek Orzysz-Kwik. Odcinek Giżycko-Węgorzewo olsztyński oddział GDDKiA remontował etapami w latach 2006-08. W 2009 roku zakończył budowę nowego przebiegu dróg 58 i 63 w Piszu wraz z budową nowego mostu.

Droga krajowa nr 63 (DK63) liczy aż 410 km, biegnie przez cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. DK63 wiedzie od granicy z Rosją (przejście graniczne Perły-Kryłowo) do granicy z Białorusią (przejście Sławatycze-Domaczewo). W przyszłości drogę tę będą przecinały: autostrada A2 (w okolicach Siedlec), drogi ekspresowe: S8 (w Zambrowie) i S19 (w Radzyniu Podlaskim).

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech