mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 63 - Orzysz przebudowa

DK 63 - Orzysz przebudowa

Trwa przebudowa drogi krajowej nr 63 pod Orzyszem (warmińsko-mazurskie). Roboty trwają wzdłuż drogi Orzysz-Grądy na odcinku 2,2 kilometra. Po remoncie poprawi się bezpieczeństwo jazdy. Utrudnienia potrwają najpóźniej do końca kwietnia.

DK 63 - Orzysz przebudowa
Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Obecnie trwają na odcinku kilkuset metrów - od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza w Orzyszu aż do przejazdu kolejowego w kierunku Giżycka. Kierowcy przejeżdżający przez Orzysz mieli sporo utrudnień. Obowiązywał ruch wahadłowy. Najpóźniej do końca kwietnia zostanie przywrócona tam stara organizacja ruchu.

- Roboty wykończeniowe jeszcze będą trwały, ale nie później niż do końca maja - informuje Karol Głębocki z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. - Planowane jest w tym czasie znakowanie, malowanie pasa drogowego, montaż barierek i oświetlenia

Roboty na odcinku Orzysz-Grądy to kolejny etap prac poprawiających warunki jazdy na warmińsko-mazurskim odcinku DK63. Ponad 40 km trasy uzyskało nową nawierzchnię. W ubiegłym roku zakończona została przebudowa odcinka Kwik - Pisz. Wcześniej (w latach 2007-08) przebudowany był odcinek Orzysz-Kwik. Odcinek Giżycko-Węgorzewo olsztyński oddział GDDKiA remontował etapami w latach 2006-08. W 2009 roku zakończył budowę nowego przebiegu dróg 58 i 63 w Piszu wraz z budową nowego mostu.

Droga krajowa nr 63 (DK63) liczy aż 410 km, biegnie przez cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. DK63 wiedzie od granicy z Rosją (przejście graniczne Perły-Kryłowo) do granicy z Białorusią (przejście Sławatycze-Domaczewo). W przyszłości drogę tę będą przecinały: autostrada A2 (w okolicach Siedlec), drogi ekspresowe: S8 (w Zambrowie) i S19 (w Radzyniu Podlaskim).

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.