mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana

DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana

Są dodatkowe pieniądze na remont odcinka drogi krajowej 77 Lipnik – Sandomierz. Około 14-kilometrowy fragment trasy ma mieć nową nawierzchnię już za kilka miesięcy. Procedura przetargowa właśnie rusza.

DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana
W tym roku kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miał wyremontować cztery odcinki dróg krajowych o łącznej długości 20 km. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że są dodatkowe pieniądze na remont odcinka od Lipnika do Sandomierza. Ten fragment drogi ma zniszczoną nawierzchnię wymagającą wzmocnienia. Droga zostanie dostosowana do nacisku 115 kg/N na oś. 

Przypomnijmy - w tym roku kielecki oddział GDDKiA otrzymał w ramach działań dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego pieniądze na remont odcinków:
- droga 9 Łoniów – Nagnajów (około 6 km)
- droga 42 Kozia Wola – Grzybów (około 3 km)
- droga 42 Błaszków – Górki (około 7,7 km)
- droga 79 Słupia – Wola Biechowska (około 2,3 km)

Na tych fragmentach wymieniona zostanie nawierzchnia, oznakowanie poziome i pionowe, poprawione będzie także istniejące odwodnienie. Remonty potrwają do końca września 2010. Kończą się również remonty czterech kolejnych odcinków o łącznej długości ponad 35 km rozpoczęte jeszcze w roku ubiegłym. Są to odcinki Wyszmontów – Sobótka, Sobótka – Chwałki, Osiek – Połaniec oraz przejście przez Połaniec na drodze krajowej 79.

To wszystko oznacza, że w drugiej połowie 2010 będziemy mieć na terenie regionu świętokrzyskiego 9 odcinków dróg krajowych o  łącznej długości blisko 70 km z zupełnie nową nawierzchnią.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.