mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana

DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana

Są dodatkowe pieniądze na remont odcinka drogi krajowej 77 Lipnik – Sandomierz. Około 14-kilometrowy fragment trasy ma mieć nową nawierzchnię już za kilka miesięcy. Procedura przetargowa właśnie rusza.

DK 77 Lipnik - Sandomierz będzie remontowana
W tym roku kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miał wyremontować cztery odcinki dróg krajowych o łącznej długości 20 km. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że są dodatkowe pieniądze na remont odcinka od Lipnika do Sandomierza. Ten fragment drogi ma zniszczoną nawierzchnię wymagającą wzmocnienia. Droga zostanie dostosowana do nacisku 115 kg/N na oś. 

Przypomnijmy - w tym roku kielecki oddział GDDKiA otrzymał w ramach działań dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego pieniądze na remont odcinków:
- droga 9 Łoniów – Nagnajów (około 6 km)
- droga 42 Kozia Wola – Grzybów (około 3 km)
- droga 42 Błaszków – Górki (około 7,7 km)
- droga 79 Słupia – Wola Biechowska (około 2,3 km)

Na tych fragmentach wymieniona zostanie nawierzchnia, oznakowanie poziome i pionowe, poprawione będzie także istniejące odwodnienie. Remonty potrwają do końca września 2010. Kończą się również remonty czterech kolejnych odcinków o łącznej długości ponad 35 km rozpoczęte jeszcze w roku ubiegłym. Są to odcinki Wyszmontów – Sobótka, Sobótka – Chwałki, Osiek – Połaniec oraz przejście przez Połaniec na drodze krajowej 79.

To wszystko oznacza, że w drugiej połowie 2010 będziemy mieć na terenie regionu świętokrzyskiego 9 odcinków dróg krajowych o  łącznej długości blisko 70 km z zupełnie nową nawierzchnią.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.