mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

Rusza remont około 2,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu za pieniądze na usuwanie skutków powodzi. Remonty dwóch odcinków DK 79 juz trwają.

DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

Prace na ulicy Lwowskiej,  Trześniowskiej i Wielowiejskiej na prawym brzegu Wisły prowadzone będą głównie w godzinach nocnych od 22 do 6 w trosce o to,  aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej odczuwalne dla kierowców. Remont polega na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na całej szerokości drogi nr 77, naprawie ubytków i regulacji studzienek. Przedsięwzięcie kosztuje blisko milion złotych. To kolejny odcinek drogi krajowej w regionie świętokrzyskim remontowany w tym roku w ramach usuwania szkód powodziowych.

Trwają remonty dwóch fragmentów drogi krajowej 79. W ramach likwidacji szkód powodziowych wymieniona została nawierzchnia na odcinku Sandomierz – Złota o długości blisko 4 kilometrów, trwają także prace  na odcinku Szewce – Łoniów o długości około 10  kilometrów.  W ramach tych dwóch remontów wymieniane są chodniki, odwodnienie, odnowione zostanie oznakowanie oraz inne elementy w pasie drogowym. Prace na tych odcinkach drogi nr 79 kosztują blisko 23 miliony złotych i zakończą się jesienią.

Rozstrzygnięty został także przetarg na remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi 77 w Sandomierzu w lewobrzeżnej części miasta (ulica Kwiatkowskiego). Remont finansowany ze środków na poprawę szorstkości i równości nawierzchni w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu kosztuje 2,8 mln złotych i polegać będzie na wymianie dwóch warstw nawierzchni. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wykonawcą i potrwają  półtora miesiąca.


Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross