mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

Rusza remont około 2,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu za pieniądze na usuwanie skutków powodzi. Remonty dwóch odcinków DK 79 juz trwają.

DK 77 i 79 w Sandomierzu w remoncie

Prace na ulicy Lwowskiej,  Trześniowskiej i Wielowiejskiej na prawym brzegu Wisły prowadzone będą głównie w godzinach nocnych od 22 do 6 w trosce o to,  aby utrudnienia w ruchu były jak najmniej odczuwalne dla kierowców. Remont polega na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na całej szerokości drogi nr 77, naprawie ubytków i regulacji studzienek. Przedsięwzięcie kosztuje blisko milion złotych. To kolejny odcinek drogi krajowej w regionie świętokrzyskim remontowany w tym roku w ramach usuwania szkód powodziowych.

Trwają remonty dwóch fragmentów drogi krajowej 79. W ramach likwidacji szkód powodziowych wymieniona została nawierzchnia na odcinku Sandomierz – Złota o długości blisko 4 kilometrów, trwają także prace  na odcinku Szewce – Łoniów o długości około 10  kilometrów.  W ramach tych dwóch remontów wymieniane są chodniki, odwodnienie, odnowione zostanie oznakowanie oraz inne elementy w pasie drogowym. Prace na tych odcinkach drogi nr 79 kosztują blisko 23 miliony złotych i zakończą się jesienią.

Rozstrzygnięty został także przetarg na remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi 77 w Sandomierzu w lewobrzeżnej części miasta (ulica Kwiatkowskiego). Remont finansowany ze środków na poprawę szorstkości i równości nawierzchni w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu kosztuje 2,8 mln złotych i polegać będzie na wymianie dwóch warstw nawierzchni. Prace rozpoczną się po podpisaniu umowy z wykonawcą i potrwają  półtora miesiąca.


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?