mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 78 do przebudowy

DK 78 do przebudowy

Podpisana została umowa na pierwszy, z zaplanowanych dwóch etapów, realizacji robót budowlanych w ramach projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”.

DK 78 do przebudowy
Pierwsza część realizacji projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, dotyczy przebudowy DK 78 na odcinku od ronda Wodzisławskiego do ronda Dorsten (1,18 km), ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz wiaduktu nad koleją w ciągu ul. Gliwickiej.
 
Termin zakończenia prac mija 30 października 2011 r. Wartość zadania to  15,3 mln zł z czego 85% pokryje UE, w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
 
Prace, które rozpoczną się wczesną wiosną, prowadzone będą „pod ruchem” i w początkowej fazie największe utrudnienia sprawią kierowcom w rejonie ul. Reymonta (od ronda Wodzisławskiego) .
 
W ramach zadania planowana jest również przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Gliwickiej – tutaj jednak na czas prac zbudowany zostanie wiadukt tymczasowy. Prace nad jego budową rozpocząć się powinny w kwietniu br.  

Druga część zadania (nieobjęta powyższą umową) dotyczyć będzie przebudowy DK 78 – ul. Wodzisławskiej, na odcinku od granicy Rybnika z Radlinem do ronda Północnoirlandzkiego, na długości 3,98 km. To zdanie objęte jest oddzielnym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, którego procedura jest już w toku.
   
Całkowita wartość projektu „Usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę DK 78 w Rybniku”, określona w umowie o dofinansowanie to przeszło 40 mln zł, z czego przeszło 34 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po zrealizowaniu całego projektu nośność nawierzchni przebudowanych dróg wzrośnie do 115 kN/oś, a nośność wiaduktu zostanie podniesiona i będzie odpowiadała klasie A (50 t).
Całość prac zostanie zrealizowana do końca 2012 roku.
 
   
Kierowcy poruszający się po Rybniku, powinni jednak przygotować się, że nie będzie to dla nich łatwy rok. Przypomnijmy, że praktycznie w tym samym czasie trwać będzie rozpoczęta niedawno przebudowa ul. Żorskiej.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.