mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK 79 poczeka na remont

DK 79 poczeka na remont

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odwołała przetarg na remont drogi krajowej numer 79 na odcinku od Kozienic do Ryczywołu. Remont został zdjęty z planu finansowego na 2010 rok. Według oficjalnego pisma dyrekcji, wystąpiły istotne okoliczności powodujące, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.

DK 79 poczeka na remont
Przetarg na przebudowę 15-kilometrowego odcinka drogi krajowej numer 79 z Kozienic do Ryczywołu został ogłoszony pod koniec października ubiegłego roku.  Po wyłonieniu wykonawcy pierwsze prace miały ruszyć jeszcze zimą. Inwestycja miała potrwać do września 2010 roku.

Tak jednak nie będzie. 19 stycznia br. postępowanie przetargowe unieważniono i jak na razie nie jest znany termin rozpoczęcia kolejnego postępowania. Należy się jednak spodziewać, że nie wcześniej niż za rok, bowiem zaplanowany wcześniej remont został całkowicie zdjęty z planu finansowego na ten rok –informuje „Echo Dnia”.

Decyzja drogowców wywołała szczególne rozczarowanie w  Kozienicach, gdzie samorząd przeznaczył już  kilka milionów na prace związane z DK 79 (remont miejskich odcinków w ciągu drogi 79 i 48, remont chodników, budowa kanalizacji, rozwiązania komunikacyjne w obrębie miasta).

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Nie tylko tę drogę zdjęto z planu. 2010-02-09

Szkoda! Bo tym odcinkiem skracam sobie drogę, jadac do Puław. A tak w ogóle to co się dzieje?! GDDKiA zdjęło ostatnio sporo inwestycji (remontów) tego typu w całej Polsce. Szykowałem się na wykonastwo remontu odc. drogi nr 11/22 (wspólny odcinek) Jastrowie - Podgaje i właśnie się dowiedziałem, że też został zdjęty z planu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic