mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach

DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę węzła z ulicą Brukową w Łomiankach w ciągu drogi krajowej nr 7. Inwestycja ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeńtwo podróżujących.

DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach
Budowa węzła drogowego, wraz z przebudową infrastruktury technicznej, na przecięciu krajowej „siódemki” (Gdańsk – Warszawa) z ulicą Brukową w Łomiankach, umożliwi bezpieczne podłączenie ruchu lokalnego do drogi krajowej. Zmniejszy jej uciążliwość dla mieszkańców Łomianek poprzez zredukowanie emisji hałasu i spalin. Pozwoli także na spadek liczby wypadków i ograniczenie dotychczasowych korków. Dla użytkowników trasy realizacja inwestycji oznacza skrócenie czasu podróży oraz poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu.

Decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedziły konsultacje społeczne i dwukrotna ocena oddziaływania na środowisko. 29 października 2009 r. w Łomiankach, podczas otwartej rozprawy administracyjnej, z udziałem przedstawicieli inwestora, RDOŚ i urzędu wojewódzkiego, uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Wcześniej – mieli możliwość zapoznania się z dokumentacją techniczną przedsięwzięcia.

Zgodnie z decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, w inwestycji zostaną zastosowane środki ograniczające oddziaływanie nowego węzła na środowisko. Między innymi - powstaną ekrany akustyczne o długości 3057 metrów i nasadzenia rodzimych gatunków zieleni odpornej na zanieczyszczenia. Wycinka drzew i krzewów będzie ograniczona do niezbędnego minimum oraz przeprowadzona poza okresem lęgowym ptaków. Na czas trwania budowy ogrodzona zostanie także sąsiadująca z drogą część Lasu Młocińskiego.


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Żuraw 2010-03-18

S7 pójdzie innym śladem - bliżej Kampinosu. A jesli chodzi o ten teks to xzabrakło w nim istotnej uwagi - na razie nie przewiduje się realizacji tej inwestycji ze względu na brak środków. Więc nie ma co się cieszyć na zapas ;*(

~Jotgie 2010-03-18

Jeszcze żeby tak z ul. Graniczną + likwidacja (ew. wiadukt nad) paru innych małych skrzyżowań i można by S7 przedłużyć prawie do W-wy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport