mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach

DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę węzła z ulicą Brukową w Łomiankach w ciągu drogi krajowej nr 7. Inwestycja ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeńtwo podróżujących.

DK nr 7 ? pozwolenie na budowę węzła w Łomiankach
Budowa węzła drogowego, wraz z przebudową infrastruktury technicznej, na przecięciu krajowej „siódemki” (Gdańsk – Warszawa) z ulicą Brukową w Łomiankach, umożliwi bezpieczne podłączenie ruchu lokalnego do drogi krajowej. Zmniejszy jej uciążliwość dla mieszkańców Łomianek poprzez zredukowanie emisji hałasu i spalin. Pozwoli także na spadek liczby wypadków i ograniczenie dotychczasowych korków. Dla użytkowników trasy realizacja inwestycji oznacza skrócenie czasu podróży oraz poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu.

Decyzję o pozwoleniu na budowę poprzedziły konsultacje społeczne i dwukrotna ocena oddziaływania na środowisko. 29 października 2009 r. w Łomiankach, podczas otwartej rozprawy administracyjnej, z udziałem przedstawicieli inwestora, RDOŚ i urzędu wojewódzkiego, uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i zapytania. Wcześniej – mieli możliwość zapoznania się z dokumentacją techniczną przedsięwzięcia.

Zgodnie z decyzją środowiskową Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, w inwestycji zostaną zastosowane środki ograniczające oddziaływanie nowego węzła na środowisko. Między innymi - powstaną ekrany akustyczne o długości 3057 metrów i nasadzenia rodzimych gatunków zieleni odpornej na zanieczyszczenia. Wycinka drzew i krzewów będzie ograniczona do niezbędnego minimum oraz przeprowadzona poza okresem lęgowym ptaków. Na czas trwania budowy ogrodzona zostanie także sąsiadująca z drogą część Lasu Młocińskiego.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Gallardo LP 570-4 – nowe,...

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Żuraw 2010-03-18

S7 pójdzie innym śladem - bliżej Kampinosu. A jesli chodzi o ten teks to xzabrakło w nim istotnej uwagi - na razie nie przewiduje się realizacji tej inwestycji ze względu na brak środków. Więc nie ma co się cieszyć na zapas ;*(

~Jotgie 2010-03-18

Jeszcze żeby tak z ul. Graniczną + likwidacja (ew. wiadukt nad) paru innych małych skrzyżowań i można by S7 przedłużyć prawie do W-wy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.