mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DTŚ wychodzi z Zabrza

DTŚ wychodzi z Zabrza

Rusza budowa brakującego fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku Zabrze – Gliwice. Dwa projektowe odcinki o łącznej długości niespełna trzech kilometrów przebiegać będą od węzła trasy przy ul. De Gaulle'a w Zabrzu do granicy Gliwic. Trzypasmowa, bezkolizyjna trasa przebiegać będzie przez Park Powstańców Śląskich, a na odcinku zaplanowano cztery obiekty inżynierskie: tunel, most drogowy i dwa wiadukty.

DTŚ wychodzi z Zabrza
Prace wykona konsorcjum firm, którego liderem jest Eurovia Polska. Wartość umowy zamknie się w kwocie ponad 184 mln złotych. Rozpoczęcie prac nastąpi w czerwcu br., a termin wykonania robót wyniesie 23 miesiące.

 - To jest ważne przedsięwzięcie. Dotychczas funkcjonujący odcinek Drogowej Trasy Średnicowej sprawdził się, powodując, że ruch samochodowy w wielu miastach regionu uspokoił się, co pozwala kierowcom pokonać odległość między Katowicami a zjazdem na centrum Zabrza w bardzo krótkim czasie. W momencie, kiedy zakończą się planowane odcinki zabrski i gliwicki, to wśród tego typu aglomeracji, niemal dwumilionowych, będziemy niewątpliwie liderem w Europie  - zauważył marszałek Adam Matusiewicz.

Inwestycja finansowana będzie z czterech źródeł, spośród których najważniejsze to kredyt zaciągnięty przez budżet państwa z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Drogowa Trasa Średnicowa, która ma połączyć Gliwice z Katowicami, to w tej chwili jedna z kluczowych arterii drogowych w regionie Górnego Śląska. Istniejący odcinek liczy ponad 20 km długości, a po zakończeniu prac przy odcinku zabrskim i gliwickim wydłuży się o kolejnych 11,3 km. Fragment ten będzie realizowany w trzech samodzielnych kontraktach, z których pierwszym jest właśnie odcinek zabrzański obejmujący kontrakty Z3 i Z4. Jeszcze w czerwcu powinien zostać podpisany kontrakt na pierwszy z gliwickich odcinków trasy - G1. Postępowanie przetargowe na ostatni z odcinków - G2, może ruszyć już w lipcu br.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~gość 2012-06-15

Te środki już w zeszłym roku oficjalnie wycofano z DTŚ do Mysłowic na inne drogi. To miasto kiepskie, wybierające na prezydenta pozera i przestępcę , więc bez żadnej politycznej siły przebicia . Więc na lata pozostanie "daleko od szosy".

~kerownik 2012-06-15

a co z wydłużeniem trasy w kierunku wschodnim przez Mysłowice i dalej do A4? Plany były i na planach się skończyło...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.