Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DTŚ wychodzi z Zabrza

DTŚ wychodzi z Zabrza

Rusza budowa brakującego fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku Zabrze – Gliwice. Dwa projektowe odcinki o łącznej długości niespełna trzech kilometrów przebiegać będą od węzła trasy przy ul. De Gaulle'a w Zabrzu do granicy Gliwic. Trzypasmowa, bezkolizyjna trasa przebiegać będzie przez Park Powstańców Śląskich, a na odcinku zaplanowano cztery obiekty inżynierskie: tunel, most drogowy i dwa wiadukty.

DTŚ wychodzi z Zabrza
Prace wykona konsorcjum firm, którego liderem jest Eurovia Polska. Wartość umowy zamknie się w kwocie ponad 184 mln złotych. Rozpoczęcie prac nastąpi w czerwcu br., a termin wykonania robót wyniesie 23 miesiące.

 - To jest ważne przedsięwzięcie. Dotychczas funkcjonujący odcinek Drogowej Trasy Średnicowej sprawdził się, powodując, że ruch samochodowy w wielu miastach regionu uspokoił się, co pozwala kierowcom pokonać odległość między Katowicami a zjazdem na centrum Zabrza w bardzo krótkim czasie. W momencie, kiedy zakończą się planowane odcinki zabrski i gliwicki, to wśród tego typu aglomeracji, niemal dwumilionowych, będziemy niewątpliwie liderem w Europie  - zauważył marszałek Adam Matusiewicz.

Inwestycja finansowana będzie z czterech źródeł, spośród których najważniejsze to kredyt zaciągnięty przez budżet państwa z Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Drogowa Trasa Średnicowa, która ma połączyć Gliwice z Katowicami, to w tej chwili jedna z kluczowych arterii drogowych w regionie Górnego Śląska. Istniejący odcinek liczy ponad 20 km długości, a po zakończeniu prac przy odcinku zabrskim i gliwickim wydłuży się o kolejnych 11,3 km. Fragment ten będzie realizowany w trzech samodzielnych kontraktach, z których pierwszym jest właśnie odcinek zabrzański obejmujący kontrakty Z3 i Z4. Jeszcze w czerwcu powinien zostać podpisany kontrakt na pierwszy z gliwickich odcinków trasy - G1. Postępowanie przetargowe na ostatni z odcinków - G2, może ruszyć już w lipcu br.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~gość 2012-06-15

Te środki już w zeszłym roku oficjalnie wycofano z DTŚ do Mysłowic na inne drogi. To miasto kiepskie, wybierające na prezydenta pozera i przestępcę , więc bez żadnej politycznej siły przebicia . Więc na lata pozostanie "daleko od szosy".

~kerownik 2012-06-15

a co z wydłużeniem trasy w kierunku wschodnim przez Mysłowice i dalej do A4? Plany były i na planach się skończyło...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj