mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przedstawiło rozwiązanie w zakresie finansowania inwestycji, które pozwoli kontynuację budowy Drogowej Trasy Średnicowej w województwie śląskim.

DTŚ wyjdzie za Gliwice
Rozwiązanie przedstawione przez MIiR zakłada zmianę sposobu finansowania inwestycji. Środki na dalszą budowę gliwickiej części DTŚ pochodzić będą z funduszy unijnych (Program Infrastruktura i Środowisko), bezzwrotnego kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, budżetu państwa oraz budżetów samorządów.

– Dla mieszkańców aglomeracji śląskiej, a szczególnie kierowców ta droga ma kluczowe znaczenie. Dlatego szukaliśmy w ministerstwie odpowiedniego rozwiązania. Teraz je mamy i liczymy na sprawne dokończenie prac – powiedział wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło.

Za dokończenie inwestycji odpowiadają miasta, przez które przebiega inwestycja, a także samorząd województwa śląskiego.

Strony osiągnęły porozumienie we wszystkich spornych kwestiach, dotyczących finansowania tej inwestycji.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~boby 2014-07-13

Bardzo ważny temat: krótka (do 10 km) ale bardzo ważna byłaby średnicówka północ-południe przez Katowice aby odciążyć ruch w centrum miasta. Chodzi o odcinek między północnymi i południowymi dzielnicami Katowic.

Aldik 2014-07-10

Zgadzam sie z poprzednikiem !

~Mateusz 2014-07-09

Jeżeli już to w kierunku wschodnim- jedna odnoga dwupasmówką w kierunku Mysłowic- połaczenie z węzłem A4, kolejna w kierunku Jaworzna po ciagu drogi 79 a rozbudowa obecnej S86 w kierunku Sosnowca i Dąbrowy bezkolizyjnym ciągiem dałoby kosmiczne efekty. I tak jest dobrze, ale może byc jeszcze lepiej. No i jakiś pomysł na połaczenie Kościuszki od południa z DTŚ tez bezkolizyjnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.