mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przedstawiło rozwiązanie w zakresie finansowania inwestycji, które pozwoli kontynuację budowy Drogowej Trasy Średnicowej w województwie śląskim.

DTŚ wyjdzie za Gliwice
Rozwiązanie przedstawione przez MIiR zakłada zmianę sposobu finansowania inwestycji. Środki na dalszą budowę gliwickiej części DTŚ pochodzić będą z funduszy unijnych (Program Infrastruktura i Środowisko), bezzwrotnego kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, budżetu państwa oraz budżetów samorządów.

– Dla mieszkańców aglomeracji śląskiej, a szczególnie kierowców ta droga ma kluczowe znaczenie. Dlatego szukaliśmy w ministerstwie odpowiedniego rozwiązania. Teraz je mamy i liczymy na sprawne dokończenie prac – powiedział wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło.

Za dokończenie inwestycji odpowiadają miasta, przez które przebiega inwestycja, a także samorząd województwa śląskiego.

Strony osiągnęły porozumienie we wszystkich spornych kwestiach, dotyczących finansowania tej inwestycji.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~boby 2014-07-13

Bardzo ważny temat: krótka (do 10 km) ale bardzo ważna byłaby średnicówka północ-południe przez Katowice aby odciążyć ruch w centrum miasta. Chodzi o odcinek między północnymi i południowymi dzielnicami Katowic.

Aldik 2014-07-10

Zgadzam sie z poprzednikiem !

~Mateusz 2014-07-09

Jeżeli już to w kierunku wschodnim- jedna odnoga dwupasmówką w kierunku Mysłowic- połaczenie z węzłem A4, kolejna w kierunku Jaworzna po ciagu drogi 79 a rozbudowa obecnej S86 w kierunku Sosnowca i Dąbrowy bezkolizyjnym ciągiem dałoby kosmiczne efekty. I tak jest dobrze, ale może byc jeszcze lepiej. No i jakiś pomysł na połaczenie Kościuszki od południa z DTŚ tez bezkolizyjnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.