mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 246 po remoncie

DW 246 po remoncie

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformował o zakończeniu prac remontowych na odcinku drogi wojewódzkiej nr 246 z Szubina do Łabiszyna. Wkrótce zostanie także oddany do użytku wyremontowany most w Łabiszynie.

DW 246 po remoncie
Zdaniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, lata zaniedbań sprawiły, że drogi wojewódzkie są w fatalnym stanie. Dlatego z roku na rok samorządowcy rezerwują w swoim budżecie coraz więcej środków na inwestycje drogowe. Ich celem jest doprowadzenie sieci dróg wojewódzkich do europejskiego standardu.

Jedną z inwestycji drogowych zrealizowanych z budżetu województwa jest zakończona właśnie gruntowna modernizacja 14 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 246 z Szubina do Łabiszyna. Zmodernizowana droga wojewódzka była przed remontem jedną z najbardziej zaniedbanych i zniszczonych tras, zagrażających bezpieczeństwu kierowców. Wymagała kompleksowej modernizacji.

W ramach inwestycji na kilkunastu kilometrach wylano nową nawierzchnię asfaltową,  poszerzono jezdnię, nadbudowano pobocza i zamontowano barierki podnoszące bezpieczeństwo podróżujących. Do zakończenia prac pozostało już jedynie namalowanie osi krawędziowych na jezdni oraz uzupełnienie poboczy. Po zakończeniu przebudowy, drogą wojewódzką będą mogły poruszać się ciężarówki o obciążeniu do 10 ton na oś. Zadanie to kosztowało blisko 17 mln zł.

Kończy się także przebudowa mostu nad Notecią w Łabiszynie. Całkowicie odnowiona przeprawa powinna zostać oddana do użytku na przełomie września i października tego roku.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.