mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 246 po remoncie

DW 246 po remoncie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformował o oddaniu do użytku zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 246 Paterek – Szubin. Gruntowny remont ponad 14 km fragmentu tej trasy kosztował blisko 20,7 mln zł.

DW 246 po remoncie
25 listopada 2008 roku oddany został do użytku przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 246. Modernizacja trasy Paterek – Szubin prowadzona była od 28 czerwca 2007 roku. Głównym celem tego przedsięwzięcia była poprawa dostępności komunikacji regionów w relacji północ – południe. W wyniku przebudowy poprawę odczują głównie mieszkańcy gmin Nakło, Szubin oraz funkcjonujące tam zakłady produkcyjne.

W ramach przebudowy poszerzono jezdnię i umocniono pobocza na odcinku 14,4 km. Nowa nawierzchnia ma nośność do 100 kN na oś. Poza tym oczyszczono i wyprofilowano rowy, wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz wybudowano 14 zatok autobusowych, punkt ważenia pojazdów, zatokę postojową i obustronne chodniki w miejscowościach Samoklęski Małe i Samoklęski Duże.

Realizacja projektu kosztowała ponad 20,7 mln zł. Inwestycja była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata  2007 - 2013. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Kobylarni.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~mieszkanka Samoklęsk D. 2008-12-07

Droga Paterek-Szubin jest super ale przydałby się jeszcze chodnik łączący Samoklęski Duże z Samoklęskami Małymi i oświetlenie tego odcinka drogi.

~romek 2008-12-03

Kobielin Panowie Szlachta Kobielin tu jest pies pogrzebany

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.