mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 381 w Nowej Rudzie – Słupcu w przebudowie

DW 381 w Nowej Rudzie – Słupcu w przebudowie

W Nowej Rudzie-Słupcu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 381 (ul. Słupiecka – Kłodzka) z drogą powiatową nr 3312 D (ul. Radkowską i E. Kwiatkowskiego). Prace są podzielone na trzy etapy. Kierowcy muszą zwrócić uwagę na utrudnienia i zmienną organizację ruchu podczas prowadzonych prac budowlanych.

DW 381 w Nowej Rudzie – Słupcu w przebudowie
ETAP 1 przewiduje przebudowę wlotu ul. Kwiatkowskiego wraz zachodnią częścią drogi wojewódzkiej nr 381 i częściowo budowę konstrukcji mostu znajdującego się na potoku Dzik. Tymczasowa organizacja ruchu zakłada, że skrzyżowanie będzie przejezdne tylko „na wprost”, wloty ulic bocznych będą zamknięte. Ruch wahadłowy będzie regulowany sygnalizacją świetlną.
 
ETAP 2 prac to przebudowa ul. Słupieckiej i Radkowskiej. Podczas realizacji tej części inwestycji ruch będzie wahadłowy „na wprost”, regulowany sygnalizacją świetlną.
 
ETAP 3 zakłada przebudowę wlotu ul. Radkowskiej wraz z budową pozostałej części mostu. Ruch będzie wahadłowy na drodze wojewódzkiej nr 381, jednym pasem ruchu przez ul. E. Kwiatkowskiego z możliwością wjazdu  w ul. Słupiecką. Ruch będzie regulowany sygnalizacją świetlną i znakiem nakazu (skręt w prawo). Zamknięty będzie wlot w ul. Radkowską.
 
Wyznaczono również następujące objazdy:

1. Zamknięcie ul. Radkowskiej – objazd do drogi nr 381 wyznaczono poprzez ul. Spacerową i Bożkowską.
2. Zamknięcie ul. E. Kwiatkowskiego – dojazd do drogi wojewódzkiej nr 381 wyznaczono poprzez Dębówkę, Dzikowiec do Woliborza (dla jadących w kierunku Dzierżoniowa).

Zakres inwestycji obejmuje: wymianę nawierzchni, rozbiórkę elementów infrastruktury (m.in. chodników) i budowę nowych. W miejscu istniejącego mostu zostanie wybudowany nowy obiekt, a koryto potoku Dzik umocnione (dno i skarpy). Przebudowana  także sygnalizacja świetlna. Prowadzone będą prace sieciowe m.in. energetyczne, gazowe, wodociągowe. Powstanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie.

Umowa została podpisana w sierpniu br. z wrocławską firmą HEILIT+WOERNER Budowlana Spółka z o.o. na 3 mln 890tys. zł. Środki pochodzą z budżetu województwa.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.