mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz

DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku od Śremu do drogi krajowej nr 36.Inwestycja ta jest jednym z elementów szerszego przedsięwzięcia, jakim jest przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku od drogi krajowej nr 11 do drogi krajowej nr 36. Jest to odcinek stanowiący trasę alternatywną do drogi krajowej nr 5 z Poznania do Rawicza.

DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz
Przedstawiciel konsorcjum firm wykonujących inwestycję zapowiedział, że pierwsze prace rozpoczną się za dwa tygodnie. Zadanie ma zostać zrealizowane do 15 października 2012 roku.

Dotychczas w ramach przebudowy drogi 434 zrealizowane zostały już takie inwestycje, jak:
- budowa obwodnicy Śremu i Zbrudzewa I etap;
- budowa obwodnicy Kórnika;
- budowa obwodnicy Krobii

Obecnie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 realizowana jest budowa II etapu obwodnicy m. Śrem i m. Zbrudzewo, która zakończy się jeszcze w tym roku. Wartość rozpoczynanych prac wynosi blisko 82 mln zł, w tym dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 70 mln zł, a udział Samorządu Województwa Wielkopolskiego wynosi ponad 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Gostynianin 2010-09-24

Co z tego że rozbudują (niecałą), gdyż nie będzie obwodnicy Gostynia w ciągu tej drogi. W Gostyniu wszyscy utkną jak w przysłowiowej czarnej d.pie! Wiem co mówię, bo przejechać przez Gostyń to mordęga!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.