mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz

DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku od Śremu do drogi krajowej nr 36.Inwestycja ta jest jednym z elementów szerszego przedsięwzięcia, jakim jest przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku od drogi krajowej nr 11 do drogi krajowej nr 36. Jest to odcinek stanowiący trasę alternatywną do drogi krajowej nr 5 z Poznania do Rawicza.

DW 434 alternatywą dla „piątki” Poznań-Rawicz
Przedstawiciel konsorcjum firm wykonujących inwestycję zapowiedział, że pierwsze prace rozpoczną się za dwa tygodnie. Zadanie ma zostać zrealizowane do 15 października 2012 roku.

Dotychczas w ramach przebudowy drogi 434 zrealizowane zostały już takie inwestycje, jak:
- budowa obwodnicy Śremu i Zbrudzewa I etap;
- budowa obwodnicy Kórnika;
- budowa obwodnicy Krobii

Obecnie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 realizowana jest budowa II etapu obwodnicy m. Śrem i m. Zbrudzewo, która zakończy się jeszcze w tym roku. Wartość rozpoczynanych prac wynosi blisko 82 mln zł, w tym dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 70 mln zł, a udział Samorządu Województwa Wielkopolskiego wynosi ponad 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Gostynianin 2010-09-24

Co z tego że rozbudują (niecałą), gdyż nie będzie obwodnicy Gostynia w ciągu tej drogi. W Gostyniu wszyscy utkną jak w przysłowiowej czarnej d.pie! Wiem co mówię, bo przejechać przez Gostyń to mordęga!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Europejska wersja odświeżonej Hondy Civic będzie dostępna od marca 2018 roku z nowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC. Znamy już szczegóły techniczne i osiągi tej jednostki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech