mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach

DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach

Trwają prace nad projektem przebudowy DW nr 548 Stolno-Wąbrzeźno (woj. kujawsko-pomorskie). Trasa będzie ważnym połączeniem północnej części regionu z autostradą A1.

DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach
Analizowane są przede wszystkim możliwości podzielenia przebudowy drogi na dwa etapy. – Oczywiste jest to, że natężenie ruchu na tej drodze po otwarciu autostrady A1 jesienią wzrośnie, chociaż trudno je oszacować – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Węzeł Lisewo póki co będzie jednym pomiędzy Nowymi Marzami a Lubiczem. Węzły w Grudziądzu i Turznie nie będą oddane do użytku wraz z autostradą. Wielu kierowców będzie więc zmuszonych do zjazdu lub wjazdu na autostradę w Lisewie.

Tymczasem ostatnia zima z całą siłą obnażyła słabość konstrukcji DW nr 548, która pochodzi z lat 70. Droga została praktycznie naprawiona, ale likwidacja przełomów nie oznacza, że sytuacja nie może się powtórzyć. Dlatego na trasie nadal obowiązuje zakaz ruchu dla pojazdów o tonażu powyżej 15 ton. Od ubiegłego roku drogowcy przygotowują się do przebudowy tej drogi. Teraz powstaje projekt. Połączenie autostrady z Wąbrzeźnem i dalej z Brodnicą powinno być jednym z priorytetów. Dlatego prowadzone są rozmowy  z wykonawcą projektu o możliwości podzielenia zadania na dwa etapy. W pierwszej kolejności realizowany byłby etap Lisewo-Wąbrzeźno. Takie rozwiązanie wymaga jednak od projektanta zdecydowanie więcej pracy. Musiałby on zdobyć między innymi 2 zezwolenia na realizacje inwestycji. Inwestycja najwcześniej mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku. Władze Wąbrzeźna liczyły na wykonanie jeszcze w tym roku nakładki na 15-kilometrowym odcinku DW nr 548 w kierunku Lisewa. Jednak na to nie ma zarezerwowanych pieniędzy w budżecie ZDW i województwa.  Poza tym takie rozwiązanie nie gwarantowałoby, że droga ponownie nie zostanie w szybkim tempie zniszczona – informuje ZDW w Bydgoszczy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Alfista 2011-07-06

Po oddaniu autostrady to będzie ważny łącznik - tak jak piszą w artykule, dwa sąsiednie węzły powstaną dopiero w późniejszym terminie. Czyli na razie ten będzie jedynym. Droga jest w słabym stanie - dziury załatano, ale jest mocno "pofalowana", graniczna bezpieczna prędkość to 80-100km/h (w zależności od auta) powyżej zaczyna niebezpiecznie bujać autem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?