mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach

DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach

Trwają prace nad projektem przebudowy DW nr 548 Stolno-Wąbrzeźno (woj. kujawsko-pomorskie). Trasa będzie ważnym połączeniem północnej części regionu z autostradą A1.

DW 548 - łącznik z A1 - w wariantach
Analizowane są przede wszystkim możliwości podzielenia przebudowy drogi na dwa etapy. – Oczywiste jest to, że natężenie ruchu na tej drodze po otwarciu autostrady A1 jesienią wzrośnie, chociaż trudno je oszacować – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Węzeł Lisewo póki co będzie jednym pomiędzy Nowymi Marzami a Lubiczem. Węzły w Grudziądzu i Turznie nie będą oddane do użytku wraz z autostradą. Wielu kierowców będzie więc zmuszonych do zjazdu lub wjazdu na autostradę w Lisewie.

Tymczasem ostatnia zima z całą siłą obnażyła słabość konstrukcji DW nr 548, która pochodzi z lat 70. Droga została praktycznie naprawiona, ale likwidacja przełomów nie oznacza, że sytuacja nie może się powtórzyć. Dlatego na trasie nadal obowiązuje zakaz ruchu dla pojazdów o tonażu powyżej 15 ton. Od ubiegłego roku drogowcy przygotowują się do przebudowy tej drogi. Teraz powstaje projekt. Połączenie autostrady z Wąbrzeźnem i dalej z Brodnicą powinno być jednym z priorytetów. Dlatego prowadzone są rozmowy  z wykonawcą projektu o możliwości podzielenia zadania na dwa etapy. W pierwszej kolejności realizowany byłby etap Lisewo-Wąbrzeźno. Takie rozwiązanie wymaga jednak od projektanta zdecydowanie więcej pracy. Musiałby on zdobyć między innymi 2 zezwolenia na realizacje inwestycji. Inwestycja najwcześniej mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku. Władze Wąbrzeźna liczyły na wykonanie jeszcze w tym roku nakładki na 15-kilometrowym odcinku DW nr 548 w kierunku Lisewa. Jednak na to nie ma zarezerwowanych pieniędzy w budżecie ZDW i województwa.  Poza tym takie rozwiązanie nie gwarantowałoby, że droga ponownie nie zostanie w szybkim tempie zniszczona – informuje ZDW w Bydgoszczy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Alfista 2011-07-06

Po oddaniu autostrady to będzie ważny łącznik - tak jak piszą w artykule, dwa sąsiednie węzły powstaną dopiero w późniejszym terminie. Czyli na razie ten będzie jedynym. Droga jest w słabym stanie - dziury załatano, ale jest mocno "pofalowana", graniczna bezpieczna prędkość to 80-100km/h (w zależności od auta) powyżej zaczyna niebezpiecznie bujać autem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.