mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

Została podpisana umowa o dofinansowanie przebudowy drogi nr 645 z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dzięki inwestycji droga na Podlasiu zostanie poszerzona, a mosty na Narwi i Pisie odnowione.

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione
Droga nr 645 to element trasy z Białegostoku do Olsztyna i Gdańska. Jednak jezdnia, która powstała w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, według dzisiejszych standardów nie jest ani wystarczająco nośna, ani odpowiednio szeroka. Jej powierzchnia jest zdeformowana i popękana. Zbyt wąska jezdnia, brak poboczy, chodników i zatok autobusowych utrudnia pieszym i kierowcom korzystanie z drogi.

W wyniku realizacji projektu wybrane odcinki drogi zostaną przebudowane. Jezdnia zostanie poszerzona, zwiększy się też nośność mostów na Narwi w Nowogrodzie, na Pisie w Morgownikach i w miejscowości Zbójna. Powstaną chodniki, oświetlenie i zatoki autobusowe. Prognozuje się, że rola drogi będzie rosła wraz z powstawaniem Via Baltica. Droga nr 645 pozwoli bowiem na dojazd z Warmii i Mazur do S61.

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki” to projekt realizowany przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Modernizacja będzie kosztowała prawie 110 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przekazywane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, wyniesie niemal 77 mln zł.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech