mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

Została podpisana umowa o dofinansowanie przebudowy drogi nr 645 z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dzięki inwestycji droga na Podlasiu zostanie poszerzona, a mosty na Narwi i Pisie odnowione.

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione
Droga nr 645 to element trasy z Białegostoku do Olsztyna i Gdańska. Jednak jezdnia, która powstała w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, według dzisiejszych standardów nie jest ani wystarczająco nośna, ani odpowiednio szeroka. Jej powierzchnia jest zdeformowana i popękana. Zbyt wąska jezdnia, brak poboczy, chodników i zatok autobusowych utrudnia pieszym i kierowcom korzystanie z drogi.

W wyniku realizacji projektu wybrane odcinki drogi zostaną przebudowane. Jezdnia zostanie poszerzona, zwiększy się też nośność mostów na Narwi w Nowogrodzie, na Pisie w Morgownikach i w miejscowości Zbójna. Powstaną chodniki, oświetlenie i zatoki autobusowe. Prognozuje się, że rola drogi będzie rosła wraz z powstawaniem Via Baltica. Droga nr 645 pozwoli bowiem na dojazd z Warmii i Mazur do S61.

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki” to projekt realizowany przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Modernizacja będzie kosztowała prawie 110 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przekazywane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, wyniesie niemal 77 mln zł.

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.