mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione

Została podpisana umowa o dofinansowanie przebudowy drogi nr 645 z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dzięki inwestycji droga na Podlasiu zostanie poszerzona, a mosty na Narwi i Pisie odnowione.

DW 645: mosty na Narwi i Pisie będą odnowione
Droga nr 645 to element trasy z Białegostoku do Olsztyna i Gdańska. Jednak jezdnia, która powstała w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, według dzisiejszych standardów nie jest ani wystarczająco nośna, ani odpowiednio szeroka. Jej powierzchnia jest zdeformowana i popękana. Zbyt wąska jezdnia, brak poboczy, chodników i zatok autobusowych utrudnia pieszym i kierowcom korzystanie z drogi.

W wyniku realizacji projektu wybrane odcinki drogi zostaną przebudowane. Jezdnia zostanie poszerzona, zwiększy się też nośność mostów na Narwi w Nowogrodzie, na Pisie w Morgownikach i w miejscowości Zbójna. Powstaną chodniki, oświetlenie i zatoki autobusowe. Prognozuje się, że rola drogi będzie rosła wraz z powstawaniem Via Baltica. Droga nr 645 pozwoli bowiem na dojazd z Warmii i Mazur do S61.

„Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki” to projekt realizowany przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Modernizacja będzie kosztowała prawie 110 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przekazywane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, wyniesie niemal 77 mln zł.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando