mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana

DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana

Droga wojewódzka nr 720 w miejscowości Błonie koło Warszawy zostanie rozbudowana. Kontrakt o wartości 5,8 mln zł zrealizuje Skanska, do listopada 2011 roku.

DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana
- W ramach inwestycji poszerzymy 7-metrową jezdnię ulicy Poniatowskiego o 3 metry. To zdecydowanie poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy kierowców skręcających w lewo - mówi Mariusz Smakulski, Kierownik Budowy, Skanska. - Pozostała część drogi będzie miała 2 pasy, o szerokości 3,5 metra każdy. Na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Nowakowskiego wykonamy czterowlotowe rondo.

W ciągu remontowanych ulic wymieniona będzie stara nawierzchnia, a następnie ułożona nowa warstwa asfaltobetonu i SMA, zbudują chodniki, stanowiska postojowe, zjazdy i zieleńce, nowe oświetlenie, roboty z branży teletechnicznej, wodnokanalizacyjnej oraz odwodnieniowej i gazowniczej. Projekt przewiduje zachowanie części istniejących zatok parkingowych na 42 samochody osobowe, zlokalizowanych przy blokach mieszkalnych w rejonie skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Nowakowskiego. Ponadto wyremontowana będzie także ulica Nowakowskiego wraz z fragmentem ulicy Szkolnej. Łączna długość przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 720 wyniesie 950 metrów.

Prace podzielono na etapy. - Zaczniemy od odcinka ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulic Nowakowskiegoi Poniatowskiego. Następnie będziemy pracować na odcinku za tym skrzyżowaniem do zjazdu do Tesco. Dalej robotami obejmiemy odcinek do DK 2 (ulica Powstańców), by w końcowym etapie wykonać rondo na skrzyżowaniu ulic Nowakowskiego i Poniatowskiego. Powyższe odcinki będą całkowicie zamknięte na czas budowy, z wyjątkiem odcinka od wjazdu do Tesco do DK 2 , gdzie będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Na czas remontów poszczególnych odcinków będziemy ustawiać tablice z sugerowanymi objazdami – informuje Skanska.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic