mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana

DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana

Droga wojewódzka nr 720 w miejscowości Błonie koło Warszawy zostanie rozbudowana. Kontrakt o wartości 5,8 mln zł zrealizuje Skanska, do listopada 2011 roku.

DW 720 Błonie k. Warszawy będzie rozbudowana
- W ramach inwestycji poszerzymy 7-metrową jezdnię ulicy Poniatowskiego o 3 metry. To zdecydowanie poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy kierowców skręcających w lewo - mówi Mariusz Smakulski, Kierownik Budowy, Skanska. - Pozostała część drogi będzie miała 2 pasy, o szerokości 3,5 metra każdy. Na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Nowakowskiego wykonamy czterowlotowe rondo.

W ciągu remontowanych ulic wymieniona będzie stara nawierzchnia, a następnie ułożona nowa warstwa asfaltobetonu i SMA, zbudują chodniki, stanowiska postojowe, zjazdy i zieleńce, nowe oświetlenie, roboty z branży teletechnicznej, wodnokanalizacyjnej oraz odwodnieniowej i gazowniczej. Projekt przewiduje zachowanie części istniejących zatok parkingowych na 42 samochody osobowe, zlokalizowanych przy blokach mieszkalnych w rejonie skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Nowakowskiego. Ponadto wyremontowana będzie także ulica Nowakowskiego wraz z fragmentem ulicy Szkolnej. Łączna długość przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 720 wyniesie 950 metrów.

Prace podzielono na etapy. - Zaczniemy od odcinka ulicy Szkolnej do skrzyżowania ulic Nowakowskiegoi Poniatowskiego. Następnie będziemy pracować na odcinku za tym skrzyżowaniem do zjazdu do Tesco. Dalej robotami obejmiemy odcinek do DK 2 (ulica Powstańców), by w końcowym etapie wykonać rondo na skrzyżowaniu ulic Nowakowskiego i Poniatowskiego. Powyższe odcinki będą całkowicie zamknięte na czas budowy, z wyjątkiem odcinka od wjazdu do Tesco do DK 2 , gdzie będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Na czas remontów poszczególnych odcinków będziemy ustawiać tablice z sugerowanymi objazdami – informuje Skanska.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.