mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 752 Górno - Krajno po przebudowie

DW 752 Górno - Krajno po przebudowie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o oddaniu do użytku zmodernizowanego, 6 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 752 z Górna do Krajna. Jest to kolejna inwestycja drogowa zrealizowana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

DW 752 Górno - Krajno po przebudowie
Ponad 6 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 752 Górno – Krajno Pierwsze jest częścią ciągu zwanego Małą Pętlą Świętokrzyską. Pętla otacza pasmo Łysogór i Świętokrzyski Park Narodowy, jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarów województwa. Droga ta jest elementem podstawowego układu komunikacyjnego centralnej części Gór Świętokrzyskich, ponieważ stanowi najkrótsze połączenie Kielc z ośrodkami regionalnymi.
Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych tras i przebiega przez Górno i Krajno a o jej przebudowie przesądził zły stan techniczny (liczne spękania, ubytki, wykruszenia i koleiny) oraz parametry użytkowe drogi, które nie odpowiadały standardom wymaganym dla drogi klasy G i ograniczały znacząco bezpieczeństwo ruchu.

W ramach inwestycji związanej z przebudową drogi, poszerzono nawierzchnię do szerokości 9 metrów oraz wzmocniono do nośności 100 kN na oś i wykonano pobocza. Modernizacja objęła także budowę chodnika na długości 1,44 km, modernizację 4 skrzyżowań, budowę 14 zatok autobusowych, przebudowę mostu na rzece Warkocz w Górnie, budowę kanalizacji deszczowej w Krajnie, budowę punktu widokowego z 47 miejscami postojowymi na górze w Krajnie, nasadzenie zieleni ochronnej na całym odcinku, oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycja sfinansowana została w 75% z funduszy unijnych (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego) oraz w 25% ze środków budżetu województwa świętokrzyskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 13,8 mln zł.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Orzi 2008-01-17

języka w gębie zapomniałeś ??!!

~Yoyoba 2008-01-17

That's cool, yeah!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic