mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 812 po remoncie

DW 812 po remoncie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował o zakończeniu remontu drogi wojewódzkiej nr 812 Łowcza - Rejowiec. Koszt modernizacji blisko 33 km trasy wyniósł ponad 83 mln zł. Dzięki inwestycji podniósł się poziom bezpieczeństwa na tym odcinku.

DW 812 po remoncie
Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 812 Biała Podlaska – Krasnystaw na odcinku Łowcza - Rejowiec o łącznej długości ponad 32 km. Celem tej inwestycji było poprawienie bezpieczeństwa ruchu oraz stanu technicznego trasy. Droga znajduje się w północno - wschodniej części województwa lubelskiego. Inwestycja stanowi kontynuację przebudowy drogi nr 812 z roku 2006. Przebudowywany odcinek drogi położony jest w granicach gminy Sawin, Chełm i Rejowiec.

Realizacja inwestycji była podzielona na trzy etapy:
  • I etap – odcinek Sawin – Chełm (9,4 km), prace budowlane były prowadzone od listopada 2007,
  • II etap – odcinek Łowcza – Sawin (11,7 km), prace budowlane były prowadzone od kwietnia 2008,
  • III etap – odcinek Chełm – Rejowiec (11,2 km). prace budowlane były prowadzone od czerwca 2008.
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 812 obejmowała wzmocnienie podbudowy i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej (dostosowanie do aktualnego natężenia ruchu), obustronne umocnienie poboczy, wykonanie rowów odwadniających korpus drogi, budowę chodników w strefach zatok autobusowych, przebudowę zjazdów do działek i posesji wraz przepustami, skrzyżowań, zatok autobusowych, mostu żelbetowego w miejscowości Sawin nad rzeką Lepietuchą, przepustów, oznakowania poziomego i pionowego oraz montaż barier stalowych energochłonnych.

Modernizacja tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 812 miała na celu poprawę komfortu podróży, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i dostosowanie jej nośności do wzrastającego obciążenia ruchem, podniesienie estetyki i bezpieczeństwa ruchu oraz zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej obszaru zlokalizowanego wzdłuż przebudowanej trasy.

Łączna wartość robót na wszystkich odcinkach wyniosła ponad 83 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane zostało ze środków budżetu województwa lubelskiego oraz ze środków Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2008 (14 mln zł).

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~CATERING7777 2009-02-08

JECHAŁEM TĄ DROGĄ SZKODA ŻE NOWA DROGA NADAJĘ SIĘ DO REMONTU. PONIEWAŻ NA ODCINKU SAWIN - CHEŁM SĄ POWYGNIATANE DOŁKI W ASFALCIE, MIEJSCAMI SĄ NAWET DUŻE. BRAWO ZA OSZCZĘDNOŚCI.

~CATERING7777 2009-01-09

Jestem z Sawina, ten nowy odcinek jest okey ale miała być dwupasmówka. Niestety jest on traktowany jako lokalna autostrada, kierowcy znaczne przekraczją prędkość. Przydały by się jakieś fotoradary.

~~Bonus 2009-01-06

Przecież wiadomo, że chodziło mu o ogólne pojęcie dróg na terytotrium kraju, tworzących siatkę poza autostradami, ekspresowymi i głównymi, jak np gp Warszawa-GOP...

~remcio 2009-01-06

drogi wojewódzkie to dopełnienie krajowych, a lokalne to raczej powiatowe i gminne :)

~świetnie 2009-01-06

Dobrze, że budują też drogi lokalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.