mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 855 Stalowa Wola - granica województwa będzie przebudowana

DW 855 Stalowa Wola - granica województwa będzie przebudowana

Rusza drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 855 Stalowa Wola – Olbięcin. Skanska podpisała umowę na modernizację 19 km trasy pomiędzy Stalowa Wolą i m. Zdziechowice. Dzięki inwestycji o wartości niemal 57,5 mln zł netto poprawi się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

DW 855 Stalowa Wola - granica województwa będzie przebudowana
Inwestorem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Inwestycja dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 i z Budżetu Państwa.

- Naszej firmie powierzono do realizacji drugi etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 855 – mówi Mariusz Piotrowski, Menadżer Projektów, Skanska. - Prace prowadzone będą na czterech fragmentach trasy pomiędzy ulicą Podskarpową w Stalowej Woli (DK77) i granicą województwa w Zdziechowicach. W ciągu 22 miesięcy przebudujemy łącznie 19 km drogi oraz wybudujemy 6 nowych mostów i 21 km kanalizacji deszczowej. Prace budowlane zakończą się w październiku 2014 roku – dodaje M. Piotrowski ze Skanska.

W ramach inwestycji Skanska poszerzy i wzmocni konstrukcję drogi. Po rozbudowie jezdnia będzie miała szerokość od 6,5 do 6,75 m.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.