mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 866 do przejścia granicznego jak nowa

DW 866 do przejścia granicznego jak nowa

Na Podkarpaciu otwarto drogę wojewódzką nr 866 wiodąca do przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu, w powiecie lubaczowskim.

DW 866 do przejścia granicznego jak nowa
Przebudowa drogi 866 Dachnów – Lubaczów – Krowica Hołodowska – granica państwa na odcinku Lubaczów – Budomierz realizowana od października 2010 do października 2012 była dla samorządu województwa zadaniem priorytetowym. Świadczy o tym choćby tylko wartość projektu sięgająca prawie 59 mln zł. Dofinansowanie z funduszy RPO wyniosło ponad 49 mln. zł. W ramach projektu przebudowano ponad 11 km drogi i zbudowano 2 km nowego odcinka w obrębie przejścia granicznego. Powstało też 7 km ciągów pieszo-rowerowych, ponad 3 km chodników, wybudowano 9 nowych zatok autobusowych i zmodernizowano 13 skrzyżowań.

Dzięki realizacji tej drogi wzrośnie zainteresowanie potencjalnych inwestorów i turystów, co stworzy odpowiednie warunki dla wzrostu gospodarczego. W sposób pośredni projekt przyczyni się do rozwiązania problemów społeczno-gospodarczych w otoczeniu projektu. W dłuższej perspektywie czasowej efekt realizacji projektu w postaci dobrej jakości drogi powinien stać się bodźcem dla dalszego rozwoju gospodarczego tej części województwa – podkreślał marszałek Karapyta podczas uroczystości otwarcia drogi.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.