mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 866 do przejścia granicznego jak nowa

DW 866 do przejścia granicznego jak nowa

Na Podkarpaciu otwarto drogę wojewódzką nr 866 wiodąca do przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu, w powiecie lubaczowskim.

DW 866 do przejścia granicznego jak nowa
Przebudowa drogi 866 Dachnów – Lubaczów – Krowica Hołodowska – granica państwa na odcinku Lubaczów – Budomierz realizowana od października 2010 do października 2012 była dla samorządu województwa zadaniem priorytetowym. Świadczy o tym choćby tylko wartość projektu sięgająca prawie 59 mln zł. Dofinansowanie z funduszy RPO wyniosło ponad 49 mln. zł. W ramach projektu przebudowano ponad 11 km drogi i zbudowano 2 km nowego odcinka w obrębie przejścia granicznego. Powstało też 7 km ciągów pieszo-rowerowych, ponad 3 km chodników, wybudowano 9 nowych zatok autobusowych i zmodernizowano 13 skrzyżowań.

Dzięki realizacji tej drogi wzrośnie zainteresowanie potencjalnych inwestorów i turystów, co stworzy odpowiednie warunki dla wzrostu gospodarczego. W sposób pośredni projekt przyczyni się do rozwiązania problemów społeczno-gospodarczych w otoczeniu projektu. W dłuższej perspektywie czasowej efekt realizacji projektu w postaci dobrej jakości drogi powinien stać się bodźcem dla dalszego rozwoju gospodarczego tej części województwa – podkreślał marszałek Karapyta podczas uroczystości otwarcia drogi.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.