mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW 965 do remontu

DW 965 do remontu

8 lutego bieżącego roku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wójta Żegociny, w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 965. W spotkaniu udział wzięli małopolscy urzędnicy, m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela.

DW 965 do remontu
Na spotkaniu zorganizowanym przez wójta, Jerzego Błotaniarza, małopolscy samorządowcy rozmawiali na temat drogi wojewódzkiej nr 965 z Bochnii do Limanowej. Poruszono przede wszystkim temat remontów przeprowadzonych w 2007 r. oraz dalszych prac remontowych zaplanowanych na 2008 r. W Żegocinie obecni byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Zarządu Województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz samorządowcy z miejscowości położonych wzdłuż drogi, co świadczy o wadze inwestycji oraz chęci rozwiązania problemów związanych z modernizacją trasy.

Droga z Bochnii do Limanowej ma obecnie status drogi głównej (klasy G), ale wymaga kompleksowej modernizacji. Szybka przebudowa trasy jest ważna ze względu na fakt, że po wybudowaniu autostrady A-4 i łącznika (decyzja zależy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), droga wojewódzka nr 965 będzie najkrótszym połączeniem autostrady z Limanową i okolicami, ale także ze względu na bezpieczeństwo. Obecnie należy ona do grupy najbardziej zagrożonych wypadkami drogowymi.

Urzędnicy dyskutowali na temat już zrealizowanych, realizowanych obecnie i planowanych na 2008 rok remontów. Jeśli znajdą się fundusze na realizację inwestycji związanych z remontem drogi (ponad 20 mln zł), to w ciągu kilku lat jej stan ulegnie znacznej poprawie. Do tej pory prowadzono działania związane z poprawą bezpieczeństwa i uspokojeniem ruchu, m.in. poprzez przebudowę skrzyżowań, jednak do wykonania pozostaje jeszcze wiele modernizacji, w ciągu drogi znajduje się 13 obiektów mostowych, a wiele odcinków musi zostać poprowadzonych łagodniejszymi łukami.

Na bieżący rok planowane jest zakończenie korekty przebiegu drogi w Żegocinie, budowa chodników w Bochni, Nowym Wiśniczy, Żegocinie i Młynnem. Rozpocznie się także przebudowa skrzyżowania w Limanowej oraz prowadzone będą przygotowania do przebudowy skrzyżowań w Muchówce i Bochni. Pojawił się nawet futurystyczny plan wykonania tunelu pod Widomą, zaczynającego się w Żegocinie, a kończącego w Młynnem. Jednak wszystkie plany związane z modernizacją drogi zależą głównie od ilości pieniędzy jakie będą do dyspozycji. Urzędnicy zabiegają o fundusze z budżetu województwa i gmin. W tym roku ZDW dysponuje 320 mln budżetem, ale droga wojewódzka nr 965 nie jest w nim ujęta, a w planie rozwoju sieci dróg wojewódzkich w Małopolsce na lata 2007 - 2013 zaznaczono, że tylko 35 % odcinka tej drogi jest w złym stanie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Dam 2008-02-11

Tunel byłby wielce pomocny w spójności komunikacyjnej tego regionu Małopolski. Ciekawe czy powstanie? (koszt!!!)

~wojtek 2008-02-11

tunel by sie faktycznie przydał 5km podjazd pod gore, a potem w dol i serpentyny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
W salonach melduje się odświeżony Golf siódmej generacji, a tymczasem nie ustają prace nad kolejną odsłoną popularnego kompakta. Znamy pierwsze przecieki na temat sportowej wersji GTI. Szykuje sie niezła rewolucja.
Odgadnij model Odgadnij model