mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > DW nr 251 w nowej odsłonie

DW nr 251 w nowej odsłonie

Zakończyły się prace nad projektem przebudowy DW nr 251. Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponuje także zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej.

DW nr 251 w nowej odsłonie
Zadanie obejmuje modernizację drogi od granicy województwa do Żnina. W tym mieście  przebudowany zostanie także most na rzece Gąsawka na ul. Dworcowej. To ostatni odcinek  wymagający przebudowy na ciągu DW nr 251 i 252, które komunikują południową część  województwa kujawsko-pomorskiego. W ostatnich latach przebudowane zostały odcinki  pomiędzy Żninem, Barcinem, Pakością, Inowrocławiem i Włocławkiem.

Jezdnia na odcinku od Żnina do granicy województwa po przebudowie zostanie wzmocniona i  otrzyma szerokość 7 metrów, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bitumiczne.  Most na Gąsawka zostanie wzmocniony i poszerzony. Po obu stronach powstaną chodniki. Na  całym odcinku zaplanowano budowę ciągu pieszo-rowerowego. Łuki na drodze zostaną  dostosowane do obecnie obowiązujących norm.  W ramach inwestycji przebudowane będą  przepusty, zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy na posesje.

Warto dodać. Że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła zmiany do przetargu na budowę drogi ekspresowej S5. Węzeł Żnin który wstępnie przewidziano do realizacji w późniejszym terminie, będzie jednak realizowany wraz budową całej drogi ekspresową S5. Po powtórnym przeanalizowaniu sytuacji na tym odcinku drogi, podjęto decyzję o realizacji zadania już w pierwszym etapie.

O zmianie wcześniejszych założeń zdecydowały przede wszystkim planowane do realizacji przez ZDW inwestycje przy drodze wojewódzkiej nr 251 odc. Żnin – granica województwa.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.