mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Darłowo odciążone

Darłowo odciążone

Z początkiem wakacji 30 czerwca otwarto obwodnice Darłowa. Obwodnica w znaczący sposób odciąża centrum portowego miasta Darłowa od ruchu kołowego ale też usprawniła dojazd do wypoczynkowej części miasta - Darłówka Wschodniego. Inwestycja trwała ponad rok.

Darłowo odciążone

Budowa darłowskiej drogi kosztowała ok. 6 mln zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 4 mln zł. Obwodnica o długości około 2,5 km jest drogą o szerokości 6 metrów. Jej trasa przebiega od ul. O. Damiana Tynieckiego do ul. Słowiańskiej i Północnej w Darłówku Wschodnim. Wzdłuż drogi zainstalowano energooszczędne oświetlenie, powstał tam również parking na 75 samochodów. Dodatkowo wzdłuż obwodnicy zbudowano ścieżkę rowerową.

Realizacja projektu rozwiąże kompleksowo problem komunikacji (połączenia drogowego Darłowa z Darłówkiem Wschodnim)w mieście Darłowo. Projekt zapewni szybkie i wygodne połączenie mieszkańców, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz turystów przebywających w Darłówku z drogą wojewódzką nr 203. Odciążone od nadmiernego ruchu zostanie zabytkowe centrum miasta, poprawiając tym samym komfort życia mieszkańców.

Przeczytaj także:

Nowe mosty w Szczecinie (2006-08-21)

Lęborska inwestycja (2006-02-20)

Inwestycje na "szóstce" (2005-12-12)

S3 Szczecin - Gorzów w 2009 r. (2005-11-18)


 


Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~Rakit 2008-09-10

Obwodnica piękna,nad samo morze,a po lewej stronie stoją ogromne wiatraki ponad 100m wysokości..coś niesamowitego..Polecam Darłowo

~grzybek 2006-09-28

jechałem tamtędy w tym roku, droga bardzo ładna i fajny widok na wiatraki ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.