Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Debatowali o S7

Debatowali o S7

20 lutego bieżącego roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce otwarta rozprawa administracyjna dotycząca budowy północnego wylotu drogi ekspresowej S7 z Warszawy w kierunku Gdańska. W grę wchodzi kilka różnych wariantów przebiegu trasy.

Debatowali o S7
Planowana droga ekspresowa S7 będzie prowadzić z Gdańska, przez Elbląg, Mławę, Płońsk, Warszawę, Radom, Kielce, Kraków, Rabkę do Chyżnego. Trasa została uwzględniona w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego i będzie jednym z ważniejszych elementów infrastruktury województwa.

Na rozprawie zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim rozmawiano o lokalizacji wylotu ekspresówki z Warszawy w kierunku Gdańska, na odcinku Czosnów–Trasa Armii Krajowej. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicewojewoda Dariusz Piątek, Dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski,  Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Teresa Stachowicz, główny projektant trasy dr Andrzej Zalewski z firmy projektowej DHV Polska oraz ponad setka gości.

Wojewoda zdecydował się na zorganizowanie otwartej rozprawy administracyjnej, aby przed wydaniem decyzji środowiskowej, będącej podstawą do uzyskania przez inwestora kolejnych dokumentów wymaganych do rozpoczęcia prac budowlanych, zapoznać się z uwagami wszystkich zainteresowanych stron.

Przeciwnicy i zwolennicy każdego z wariantów planowanego odcinka, którego długość waha się od 21 do 28 km, przedstawili swoje argumenty oraz rozwiązania i zabezpieczenia, które w ich ocenie pomogłyby zminimalizować niekorzystne oddziaływanie każdego z projektów. Wśród propozycji pojawił się pomysł, aby droga wylotowa z Warszawy w stronę Gdańska została przeprowadzona wzdłuż Wisły, ominęła Łomianki i stała się obwodnicą miasta, jednak został on najgorzej oceniony przez projektantów z DHV Polska. Zaproponowano także tunel pod Bemowem i przebieg drogi przez Chomiczówkę w półtunelu.

Wojewoda zadeklarował, że przedstawione propozycje zostaną wzięte po uwagę. Niektóre z pomysłów mogą zostać wskazane GDDKiA, która jest inwestorem, drogą decyzji administracyjnej. Jednocześnie zaznaczył, że niemożliwe jest podjęcie decyzji, która zadowoli wszystkich zainteresowanych, którymi są przede wszystkim protestujący mieszkańcy Bemowa, Łomianek i Chomiczówki, ale dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niekorzystne oddziaływanie wybranego projektu.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami w przepisach, które uderzą po kieszeni właścicieli samochodów, którzy nie zdążą na czas z podbiciem przeglądu. Podrożeje też cena tej usługi. Nowe przepisy mogą wejść w życie w ciągu dwóch lat.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj