mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Debatowali o S7

Debatowali o S7

20 lutego bieżącego roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce otwarta rozprawa administracyjna dotycząca budowy północnego wylotu drogi ekspresowej S7 z Warszawy w kierunku Gdańska. W grę wchodzi kilka różnych wariantów przebiegu trasy.

Debatowali o S7
Planowana droga ekspresowa S7 będzie prowadzić z Gdańska, przez Elbląg, Mławę, Płońsk, Warszawę, Radom, Kielce, Kraków, Rabkę do Chyżnego. Trasa została uwzględniona w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego i będzie jednym z ważniejszych elementów infrastruktury województwa.

Na rozprawie zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim rozmawiano o lokalizacji wylotu ekspresówki z Warszawy w kierunku Gdańska, na odcinku Czosnów–Trasa Armii Krajowej. W spotkaniu wzięli udział m.in. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicewojewoda Dariusz Piątek, Dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski,  Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Teresa Stachowicz, główny projektant trasy dr Andrzej Zalewski z firmy projektowej DHV Polska oraz ponad setka gości.

Wojewoda zdecydował się na zorganizowanie otwartej rozprawy administracyjnej, aby przed wydaniem decyzji środowiskowej, będącej podstawą do uzyskania przez inwestora kolejnych dokumentów wymaganych do rozpoczęcia prac budowlanych, zapoznać się z uwagami wszystkich zainteresowanych stron.

Przeciwnicy i zwolennicy każdego z wariantów planowanego odcinka, którego długość waha się od 21 do 28 km, przedstawili swoje argumenty oraz rozwiązania i zabezpieczenia, które w ich ocenie pomogłyby zminimalizować niekorzystne oddziaływanie każdego z projektów. Wśród propozycji pojawił się pomysł, aby droga wylotowa z Warszawy w stronę Gdańska została przeprowadzona wzdłuż Wisły, ominęła Łomianki i stała się obwodnicą miasta, jednak został on najgorzej oceniony przez projektantów z DHV Polska. Zaproponowano także tunel pod Bemowem i przebieg drogi przez Chomiczówkę w półtunelu.

Wojewoda zadeklarował, że przedstawione propozycje zostaną wzięte po uwagę. Niektóre z pomysłów mogą zostać wskazane GDDKiA, która jest inwestorem, drogą decyzji administracyjnej. Jednocześnie zaznaczył, że niemożliwe jest podjęcie decyzji, która zadowoli wszystkich zainteresowanych, którymi są przede wszystkim protestujący mieszkańcy Bemowa, Łomianek i Chomiczówki, ale dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować niekorzystne oddziaływanie wybranego projektu.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando