mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja dla DK nr 50

Decyzja dla DK nr 50

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję ustalającą lokalizację inwestycji rozbudowy drogi krajowej nr 50. Rozbudowa planowana jest w Stanisławowie (woj. mazowieckie powiat miński) i usprawni ruch na trasie Mińsk Mazowiecki – Ostrów Mazowiecka.

Decyzja dla DK nr 50
Inwestycja obejmuje m.in. budowę dwóch skrzyżowań, budowę dróg gminnych jako dwukierunkowych (ul. Mińska i Łochowska), budowę po stronie wschodniej drogi dojazdowej, zamknięcie wlotów dróg dochodzących do drogi głównej od strony zachodniej (ul. Wiatraczna, Targowa, Senatorska, Węgrowska) oraz od strony wschodniej (ul. Sokołowska). Przewidziano także budowę ekranów akustycznych.

Droga krajowa nr 50 jest drogą o znaczeniu międzynarodowym. Przebiega przez teren województwa mazowieckiego. Odcinek, na który wydano decyzję usprawni ruch na trasie Mińsk Mazowiecki – Ostrów Mazowiecka.

Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności i poprzedza postępowanie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Jawa_SK 2010-10-08

Tiry...licencja na zabijanie ...??? Droga krajowa S-50, jak stwierdzono w artykule jest drogą o znaczeniu międzynarodowym,...niestety tylko z nazwy...Droga, ta prowadzi do rekreacyjnego "zagłębia" Warszawy - wzdłuż całej trasy od Stanisławowa przez Urle i okolice, do Broku i dalej na Mazury, i jest... koszmarem dla kierowców, którzy udaja się tam na wypoczynek. Mówi się o niej - "nieformalna obwodnica Warszawy", którą nieprzerwanym strumieniem pędzą ...tiry . Pędzą i ...zabijają...Przeważają tiry litewskie, które przewożą z Niemiec na Litwę używane samochody...w jedną stronę lawety są puste, w drugą zapełnione,... ale od kilku lat ruch jest , jak na Marszałkowskiej tyle, że droga S-50 ...Marszałkowskiej w niczym nie przypomina : jest wąska - w wielu miejscach nie przekracza 6 m !...bez poboczy..., jazda w takich warunkach, zwłaszcza w weekend, gdy warszawiacy tłumnie udają się do swoich daczy, jest poważnym wyzwaniem dla kierowców aut osobowych. W ostatnich latach wiele osób zginęło na tej drodze,.niemal nie było tygodnia, by nie wydarzył się wypadek ze skutkiem śmiertelnym, a w większości sprawcami bezpośrednimi lub pośrednimi, byli kierowcy tirów, którzy często jadą kawalkadą, nierzadko "zderzak w zderzak", nie dając szansy na wyprzedzenie... Dla wszystkich, którzy często korzystają z tej drogi, jest jasne, że nie jest ona przystosowana do takiego ruchu, ale jakoś na decydentach nie robi to wrażenia. Wygląda na to, że jeszcze długo, litewskie tiry będą miały licencję... na zabijanie na polskich drogach...

~shq 2009-04-11

Aby tylko nie przyszło im do głowy wybudowanie ront takich jak w łochowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.