mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja lokalizacyjna dla A4 wciąż ważna

Decyzja lokalizacyjna dla A4 wciąż ważna

Pod koniec ubiegłego roku Wojewoda Małopolski wydał decyzję lokalizacyjną dla odcinka autostrady A4 z Szarowa do Tarnowa. Do Ministra Infrastruktury wpłynęły odwołania w tej sprawie, jednak utrzymał on w mocy postanowienie wydane przez wojewodę.

Decyzja lokalizacyjna dla A4 wciąż ważna
5 września ubiegłego roku Wojewoda Małopolski Jerzy Miller wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji autostrady A4 na 57 km odcinku Szarów – Tarnów. Niestety Minister Infrastruktury otrzymał odwołania od tej decyzji. Na szczęście podtrzymał on zdanie wojewody. Decyzja obarczona była rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznaczało, że mimo odwołań, procedury mogły toczyć się dalej. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o pozwolenie na budowę, który jest obecnie rozpatrywany (prawdopodobnie zostanie wydane w połowie tego roku). Krakowski oddział GDDKiA ogłosił również przetarg na budowę autostrady (zgłosiło się kilkunastu chętnych). Drugi etap postępowania rozpocznie się dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Inwestycja zakłada wykonanie fragmentu płatnej autostrady z Szarowa do Tarnowa, której nawierzchnia bitumiczna zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 115 kN na oś. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała po dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny i pobocze gruntowe. Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni. Na trasie autostrady powstaną cztery węzły autostradowe (Bochnia, Brzesko, Wierzchosławice, Krzyż). Zbudowanych zostanie także sześć Miejsc Obsługi Podróżnych (Kłaj, Stanisławice, Mokrzyska, Bagno, Rudka, Komorów).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 Allroad Quattro - wszędobylskie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~romek 2009-02-23

Kto składał to odwołanie i na jakim tle?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.