mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja środowiskowa dla S19

Decyzja środowiskowa dla S19

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu decyzji środowiskowej na budowę drogi ekspresowej S19 od obwodnicy Sokołowa Małopolskiego do węzła Świlcza. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja środowiskowa dla S19
Wojewoda podkarpacki po rozpatrzeniu wniosku rzeszowskiego oddziału GDDKiA, wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia obejmującego budowę drogi ekspresowej S19 na blisko 26 km odcinku od początku projektowanej obwodnicy Sokołowa Małopolskiego do projektowanego węzła Świlcza (docelowo skrzyżowanie typu półkoniczyna z pętlami naprzeciwległymi). Dokument dotyczy także budowy drogi krajowej nr 19 na odcinku od Węzła Rzeszów Wschodni do istniejącego ronda w miejscowości Załęże.

Budowa drogi ekspresowej S19 i dobudowa odcinka drogi krajowej nr 19 ma na celu powstanie alternatywnego połączenia dla trzech dróg krajowych nr 4, 9 i 19, pełniących kluczową rolę dla transportu krajowego i międzynarodowego. Obecny stan połączeń drogowych utrudnia poruszanie się po wszystkich trzech ciągach komunikacyjnych i może spowodować przeniesienie ruchu ciężkiego na drogi niższych klas lub poza granice kraju dla ruchu międzynarodowego. Celem budowy odcinka drogi ekspresowej S19 jest odsunięcie ruchu od obszarów mieszkaniowych, przede wszystkim od centrum Rzeszowa i Sokołowa Małopolskiego, zmniejszenie oddziaływania na środowisko oraz poprawę bezpieczeństwa i warunków ruchu.  

Decyzja środowiskowa, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności, w celu ochrony terenów narażonych na hałas, zakłada budowę ekranów akustycznych (łącznie 39) jednak w taki sposó, aby nie zasłaniały obiektów zabytkowych. Zaproponowano także szereg innych urządzeń ochrony środowiska. Należą do nich przejścia dla zwierząt (61 sztuk), obustronne wygrodzenia z siatki, kierujące zwierzęta do przejść i zabezpieczające przed wtargnięciem na drogę oraz nasadzenia pasów zieleni.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~JS 2009-02-24

Tak oczywiście, łatwo komuś napisać, dość gadania bo tam nie mieszka. A momencie budowy S-19 zostaje bez domu. Dziękuję bardzo...

~dość gadania 2009-01-27

budować s 19

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom
Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom
Kojarzycie odnogę tuningu zwaną "rat style"? Firma Vilner, która zabrała się za modyfikacje Jeepa Wranglera Unlimited, jest w tym bardzo, bardzo dobra!
Odgadnij model Odgadnij model