mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja środowiskowa dla pierwszej obwodnicy na S 61 Via Baltica

Decyzja środowiskowa dla pierwszej obwodnicy na S 61 Via Baltica

Zgodnie z harmonogramem przygotowań do budowy tzw. małych obwodnic na S 61, GDDKiA uzyskała decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej obwodnicy Szczuczyna. Pod koniec miesiąca spodziewana jest taka sama decyzja dla obwodnicy Stawisk. Rozpoczęcie budowy obwodnic Szczuczyna i Stawisk planowane jest wiosną 2012.

Decyzja środowiskowa dla pierwszej obwodnicy na S 61 Via Baltica
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydając decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla obwodnicy Szczuczyna wskazała, jako właściwe – zachodnie obejście Szczuczyna (wariant preferowany także przez inwestora, czyli GDDKiA). Obwodnica o długości 8 km, ma być realizowana w dwóch etapach:
  • w pierwszym powstanie jedna jezdnia, ale wszystkie obiekty inżynierskie nad obwodnicą zostaną wykonane pod docelowe rozwiązanie, czyli pod dwie jezdnie; tak samo wszelkie podziały działek
  • w drugim etapie zbudowana zostanie druga jezdnia.
Droga będzie przystosowana do obciążenia 115 kN/oś.

Zgodnie z decyzją środowiskową, obwodnica Szczuczyna będzie obustronnie wygrodzona, co uniemożliwi wtargnięcie zwierząt na jezdnię. Przewidziane są też dwa przejścia dolne dla zwierząt, dwa mosty poszerzone (tez spełniające funkcje przejścia dla zwierząt) oraz cztery przepusty.

Obwodnice Szczuczyna i Stawisk mają być realizowane w latach 2012-2013, jako inwestycje współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~gc 2010-03-28

Normalnie, pojadą "8", która będzie miała standard drogi głównej przyśpieszonej, z naprzemiennymi pasami do wyprzedzania, czyli tzw. "2+1". Przed Augustowem wpadną na S61 i dalej polecą obwodnicą przez Raczki.

~sul 2010-03-27

czy ktos wtajemniczony moze mi wyjasnic jak jest planowane polaczenie tranzytowej S19 z S61, czyli gdzie te ciezarowy z poludnia Europy maja jechac by dotrzec na Litwe i dalej na polnoc? wyglada, za nie ma wyboru tylko przez slynny Augustow i piekna Rospude?

~hmm 2010-03-27

droga via baltica niepowstanie do 2020r. jedna wielka sciema problemy dopiero sie zaczna,, a przeciez projekt i decyzje srodowiskowe byly gotowe na s8 b-stok- augustow ,, kasa wyrzucona, wszystko trzeba od nowa zaczynac i niema ani jednej ani trugiej trasy -i szybko niebedzie

~gc 2010-03-26

Pierwsza obwodnica na Via Baltica, dla której wydano decyzję środowiskową to chyba obwodnica Augustowa, nieprawdaż???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross