mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja w sprawie A-1

Decyzja w sprawie A-1

Została wydana ostateczna decyzja w sprawie budowy autostrady A-1 na odcinku Brzeziny-Romanów. Decyzja ta kończy trwający od kilku lat spór o ustalenie lokalizacji planowanej trasy. Teraz mogą rozpocząć się wykupy działek pod autostradę.

Decyzja w sprawie A-1
Lokalizacja 16 km odcinka autostrady A-1 w województwie łódzkim była od kilku lat kwestią sporną i wywoływała liczne protesty mieszkańców i ekologów. Wojewoda Łódzki wyznaczył ją pierwszy raz w 1998 r., jednak od razu została zaskarżona przez mieszkańców do naczelnego sądu administracyjnego, który unieważnił decyzję. Sprawa kilkakrotnie trafiała do sądu, który miał wątpliwości co do lokalizacji autostrady, ale ostatecznie, po dokładnym zapoznaniu się z sprawą, rozstrzygnąć ją miał Minister Budownictwa. Decyzją Ministra, w sprawie lokalizacji autostrady, utrzymany został werdykt Wojewody Łódzkiego, a to oznacza, że łódzki oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może przystąpić wreszcie do prac związanych z budową drogi. Pierwotnie budowa drogi miała rozpocząć się już w 2003 roku, jednak GDDKiA musiała zaczekać do zakończenia sporu.

GDDKiA może rozpocząć wykupy ziemi pod budowę autostrady. Na trasie planowanej 16 km trasy znajduje się około 556 działek, na wykup których dyrekcja dysponuje kwotą 20 mln zł, która może w razie potrzeb zwiększyć się o środki z krajowego funduszu drogowego. Cała autostrada A-1 łącząca Gdańsk z południową granicą Polski według planów ma być gotowa do 2010 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Jacek 2007-11-28

BZDURA - tylko ktos kto kompletnie nie ma pojecia o budowie drog moze w to wierzyc!!!!

~AntyLe25 2007-11-28

Hurra. Do roboty w 10 minut w 2010

~Paweł 2007-11-27

OOO!!! Autostrada A1 ma być gotowa do 2010 roku?? No to czas zbierać na jakiś extra wóz, żeby można było w 4-5 godzin nad morze wyskoczyć ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.