mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja w sprawie A-2

Decyzja w sprawie A-2

Ustalono ostateczny przebieg autostrady A-2 do Warszawy. Naczelny Sąd Administracyjny przesądził kwestię lokalizacji drogi między węzłami Pruszków - Konotopa tuż za zachodnią granicą Warszawy.

Decyzja w sprawie A-2

Decyzja NSA zakończyła spór dotyczący przebiegu autostrady na 45 km odcinku, który zapoczątkowała skarga ekologów ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Próbowali oni doprowadzić do uchylenia decyzji lokalizacyjnej dla planowanej inwestycji, która według nich została wydana niezgodnie z prawem. Wojewódzki sad administracyjny, który zajął się skargą w kwietniu, podtrzymał tą decyzję. Zielone Mazowsze skierowało więc skargę kasacyjną do NSA. Według NSA wyrok sądu pierwszej instancji jest zgodny z prawem. Jednak ekolodzy nie zamierzają się poddawać i zapowiadają, że wykorzystają każde potknięcie urzędników, aby uniemożliwić budowę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może się także spodziewać problemów ze strony właścicieli gruntów, na których ma powstać droga m.in. właścicieli zespołu ogrodniczego w Pruszkowie, który jest wpisany do rejestru zabytków. Na razie doprowadzili oni w sądzie do uchylenia decyzji, na mocy której wypisano z rejestru zabytków część ich działki potrzebnej pod autostradę. Według zapowiedzi Ministerstwa Transportu odcinek autostrady A-2 między Strykowem a Warszawą ma być otwarty pod koniec 2010 r.

Przeczytaj także:

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~UMK-tor 2007-11-14

...Do Cassandry.... Ekolodzy przeważnie mają rację...??? Czyś ty oszalała??? NAPISZę CI TO DRUKOWANYMI! WSZYSCY W POLSCE MARZą I PRAGNą JEźDZIć CYWILIZOWANYMI DROGAMI - TO POWSZECHNIE WIADOMO... CZEKAMY NA TE OBWODNICE, MIESZKAńCY AUGUSTOWA -SZCZEGóLNIE!!! LUDZIE PRZY KTóRYCH DOMACH PRZEJEżDżA 35 TYS SAM. NA DOBę NIE MYśLą O NICZYM INNYM JAK O TYM żEBY TO SIę SKOńCZYłO JAK NAJSZYBCIEJ!!!! jEżELI NIE ROZUMIESZ JAK ZMIANA LOKALIZACJI MOżE PRZEDłUżYC O 10 LAT BUDOWę TAKIEJ DROGI TO POJMIJ SWOJą łEPETYNą , żE SKłADA SIę NA TO 5-6 DECYZJI MINISTERIALNYCH , POTEM CAłA LOGISTYCZNA INFRASTRUKTURA , POTEM SIłA ROBOCZA KTóREJ UBYWA ZAMIAST PRZYBYWAć, NASTęPNIE KOLEJNE PROTESTY, PONIEWAż PRZY NOWEJ LOKALIZACJI W POLSCE ZNAJDZIE SIę OCZYWIśCIE CAłE GRONO NIEZADOWOLONYCH I WALCZąCYCH CZłOWIECZKóW, A W KOńCU BAGNA ROSPUDY BęDą DOSKONAłYM MIEJSCEM ABY WYPROWADZIć TEN CAłY BAJZEL Z AUGUSTOWA POZA MIASTO!!! ..... A JEST JESZCZE INNA KWESTIA CASSANDRO - ZAPYTAJ LUDZI Z AUGUSTOWA , KTóRZY PRZEZ TEN TIR-OWY ARMAGEDDON STRACILI KOGOś BLISKIEGO........ JEST WIELU , KTóRYCH BLISCY POGINęLI POD KOłAMI SAMOCHODU W SAMYM CENTRUM MIASTA..... CO IM PRZYTOCZYSZ ZA ARGUMENTY??? żEBY POCZEKALI JESZCZE 5 A MOżE 10 LAT???????????? Bez odbioru........!!!

~UMK-tor 2007-11-14

... Tylko tak dalej głupie warszawioki, kłóćcie się, ekolodzy - mieszajcie wszystkim w planach budowy dróg, na pewno będziecie sami dumni ze swojej prymitywnej Ojczyzny bez dróg,a na pewno Warszawka będzie europejską stolicą........ Jak zwykłe pospólstwo - tylko własny interes i koniec swojego...... nosa! Przecież tym durnym ekologom chodzi tylko o zdobywanie kasy - funduszy na swoą dalszą działalność - bycie pasożytem!!! Prostaki! Zrozumcie fajtłapy, że bez tej "zasranej" autostrady nie będzie Warszawy ! Pamiętajcie malkontenci! My bez Warszawy możemy żyć, i Trójmiasto i Poznań i Wrocław i Katowice, .....ale Wy bez naszych podatków - nie! nie żegnam się z Wami - jest mi teraz lżej!

~Casandra 2007-11-12

Do Jerzego. W trakcie projektowania drogi przez Rospude ekolodzy protestowali ale ich nikt nie sluchal. To bylo jeszcze przed przystapieniem Polski do Unii. Wraz z wejsciem do Unii posypaly sie pieniadzeale i obowiazki. Od tego czasu Polska zobowiazywala sie do przestrzegania prawa i budowy drog przestrzegajac umow zwiazanych z Natura 2000. Polskim biurakratom wydawalo sie ze mozna zalatwiac sprawy "po staremu". Wlasnie teraz glosy ekologow zostaly uslyszane. Prawo sie zmienia ale mentalnosc niektorych urzednikow nie tak szybko.

~emilo piastów 2007-11-09

ekologów do grobu!!!! ile tysięcy polaków ginie na drogach, niech powstaną autostrady bedzie lepiej a ekolodzy do piekła!!!!!!!!!!

~taki jeden 2007-11-09

Za większością tych ekokretynizmów stoi wyborcza razem ze swoim agentem specjalnej troski, dziennikarzyną Wajrakiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.