mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja w sprawie S8

Decyzja w sprawie S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o decyzji w sprawie anulowanego wcześniej przetargu na budowę drogi ekspresowej S8 Konotopa – Powązkowska. Generalny Dyrektor zdecydował się na kontynuację postępowania przetargowego.

Decyzja w sprawie S8
W październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła to postępowanie przetargowe na budowę warszawskiego odcinka S8 ze względu na zbyt wysoką cenę zaproponowaną przez wykonawców. Kosztorys inwestorski zakładał kwotę 1,7 mld zł zaś oferty wynosiły 2,1 i 2,4 mld zł.
Po analizie sytuacji na rynku wykonawców robót drogowych, złożonych ofert i kosztorysu, GDDKiA uznała że ponowienie postępowania przetargowego opóźni podpisanie umowy od kilku do kilkunastu miesięcy, a nie zagwarantuje większej konkurencji i co za tym idzie obniżenia cen ofertowych. Dlatego właśnie Generalny Dyrektor podjął decyzję o kontynuowaniu postępowania przetargowego.

Oferta konsorcjum Budimex Dromex S.A., STRABAG Sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A. i Warbud S.A została uznana 17 grudnia bieżącego roku przez komisję przetargową za najkorzystniejszą. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi na początku przyszłego roku, po zakończeniu wszystkich przewidzianych prawem zamówień publicznych kontroli postępowania przetargowego oraz pod warunkiem że drugi oferent, MOTA-ENGIL Polska S.A, MOTA-ENGIL i Engenharia e Construcao S.A nie złoży protestów ani odwołań od rozstrzygnięcia komisji.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Dwa światy

auto motor i sport 0000-00-00

Właściciel Mercedesa klasy E będzie się głośno chwalił, że jeździ najlepszym samochodem na świecie. Właściciel Volvo S80 nigdy się tak nie zachowa, a po następne auto uda się do salonu Volvo.

Komentuj:

~warszawiak 2007-12-21

Otóż nie. A jeżeli nawet, to koserwacja kosztuje o wiele mniej, niż rozwalanie niedawno wybudowanej i niezłej drogi. Na wspomnianej przeze mnie Trasie Siekierkowskiej jakoś było można. Budując drogi trzeba myśleć i planować, co będzie za parę lat. Tak robią na zachodzie. A z tego, że obwodnica wreszcie ruszy, cieszę się oczywiście również. Wesołych Świąt i Dosiego Roku 2008.

~rusec 2007-12-20

do warszawiaka - drogi kolego mozna i nie mozna. jak by to stalo jak sam mowisz pare lat nikt by sie tym pewnie nie interesowal i takie obiekty trzeba by bylo albo remontrowac albo burzyc. caly czas trzeba robic przeglady a jak by stalo bezuzytecznie to raczej wszyscy by zapomnieli. trzeba sie cieszyc i to bardzo ze cos sie rusza. wiadomo ze nie w takim tempie jak by sobie wszyscy zyczyli ale i tak jest ok ze wreszcie rusza pozdro wesolych swiat

~Kuba 2007-12-19

Pewnie można było tak zrobić, ale cóż cieszymy się, że przynajmniej będą budować. Swoją drogą Al. Prymasa Tysiąclecia to niesamowita fuszera (przynajmniej jeśli chodzi o jakość nawierzchni) bo po tych paru latach kompletnie się sypie.

~warszawiak 2007-12-19

Parę lat temu otworzyli trasę od Dworca Zachodniego do Powązek, czyli połączono Al. Prymasa Tysiąclecia z Al Armii Krajowej. Przy lasku na Kole jest ostry zakręt. Teraz trzeba będzie tu wszystko rozwalać i budować bezkolizyjne skrzyżowanie. Nie mogły barany zrobic tego skrzyżowania od razu? Teraz wystarczyłoby tylko dołączyć do niego trasę S-8. Tak zrobiono na Trasie Siekierkowskiej pomiędzy ul. Czerniakowską, a mostem; jest dwupoziomowe skrzyżowanie, na dole rondo i po wybudowaniu ul. Nowoczerniakowskiej nic już przerabiać nie trzeba. -----------------------------------------------------------------------------

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.