mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja w sprawie S8

Decyzja w sprawie S8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o decyzji w sprawie anulowanego wcześniej przetargu na budowę drogi ekspresowej S8 Konotopa – Powązkowska. Generalny Dyrektor zdecydował się na kontynuację postępowania przetargowego.

Decyzja w sprawie S8
W październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła to postępowanie przetargowe na budowę warszawskiego odcinka S8 ze względu na zbyt wysoką cenę zaproponowaną przez wykonawców. Kosztorys inwestorski zakładał kwotę 1,7 mld zł zaś oferty wynosiły 2,1 i 2,4 mld zł.
Po analizie sytuacji na rynku wykonawców robót drogowych, złożonych ofert i kosztorysu, GDDKiA uznała że ponowienie postępowania przetargowego opóźni podpisanie umowy od kilku do kilkunastu miesięcy, a nie zagwarantuje większej konkurencji i co za tym idzie obniżenia cen ofertowych. Dlatego właśnie Generalny Dyrektor podjął decyzję o kontynuowaniu postępowania przetargowego.

Oferta konsorcjum Budimex Dromex S.A., STRABAG Sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A. i Warbud S.A została uznana 17 grudnia bieżącego roku przez komisję przetargową za najkorzystniejszą. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi na początku przyszłego roku, po zakończeniu wszystkich przewidzianych prawem zamówień publicznych kontroli postępowania przetargowego oraz pod warunkiem że drugi oferent, MOTA-ENGIL Polska S.A, MOTA-ENGIL i Engenharia e Construcao S.A nie złoży protestów ani odwołań od rozstrzygnięcia komisji.

Podobne wiadomości:

Dwa światy

auto motor i sport 0000-00-00

Właściciel Mercedesa klasy E będzie się głośno chwalił, że jeździ najlepszym samochodem na świecie. Właściciel Volvo S80 nigdy się tak nie zachowa, a po następne auto uda się do salonu Volvo.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2007-12-21

Otóż nie. A jeżeli nawet, to koserwacja kosztuje o wiele mniej, niż rozwalanie niedawno wybudowanej i niezłej drogi. Na wspomnianej przeze mnie Trasie Siekierkowskiej jakoś było można. Budując drogi trzeba myśleć i planować, co będzie za parę lat. Tak robią na zachodzie. A z tego, że obwodnica wreszcie ruszy, cieszę się oczywiście również. Wesołych Świąt i Dosiego Roku 2008.

~rusec 2007-12-20

do warszawiaka - drogi kolego mozna i nie mozna. jak by to stalo jak sam mowisz pare lat nikt by sie tym pewnie nie interesowal i takie obiekty trzeba by bylo albo remontrowac albo burzyc. caly czas trzeba robic przeglady a jak by stalo bezuzytecznie to raczej wszyscy by zapomnieli. trzeba sie cieszyc i to bardzo ze cos sie rusza. wiadomo ze nie w takim tempie jak by sobie wszyscy zyczyli ale i tak jest ok ze wreszcie rusza pozdro wesolych swiat

~Kuba 2007-12-19

Pewnie można było tak zrobić, ale cóż cieszymy się, że przynajmniej będą budować. Swoją drogą Al. Prymasa Tysiąclecia to niesamowita fuszera (przynajmniej jeśli chodzi o jakość nawierzchni) bo po tych paru latach kompletnie się sypie.

~warszawiak 2007-12-19

Parę lat temu otworzyli trasę od Dworca Zachodniego do Powązek, czyli połączono Al. Prymasa Tysiąclecia z Al Armii Krajowej. Przy lasku na Kole jest ostry zakręt. Teraz trzeba będzie tu wszystko rozwalać i budować bezkolizyjne skrzyżowanie. Nie mogły barany zrobic tego skrzyżowania od razu? Teraz wystarczyłoby tylko dołączyć do niego trasę S-8. Tak zrobiono na Trasie Siekierkowskiej pomiędzy ul. Czerniakowską, a mostem; jest dwupoziomowe skrzyżowanie, na dole rondo i po wybudowaniu ul. Nowoczerniakowskiej nic już przerabiać nie trzeba. -----------------------------------------------------------------------------

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.