mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja wojewody dla ekspresowej siódemki

Decyzja wojewody dla ekspresowej siódemki

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na realizację inwestycji dla ekspresowego odcinka S7 o długości 2,3 km od końca obwodnicy Radomia w kierunku miejscowości Dobrut. Ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja wojewody dla ekspresowej siódemki
Droga będzie przebiegać przez teren gminy Orońsko w powiecie szydłowieckim. Projekt zakłada m.in. budowę dwujezdniowej drogi o parametrach trasy ekspresowej oraz dróg dojazdowych, a także przebudowę infrastruktury technicznej. Wydana decyzja dotyczy II etapu rozbudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku od końca obwodnicy Radomia do granicy województwa mazowieckiego. Zezwolenie na realizację inwestycji poprzedziły konsultacje społeczne – w ich wyniku w okolicy Krogulczy Suchej w gminie Orońsko uległ zmianie przebieg trasy, co pozwoliło uniknąć wyburzeń w tym rejonie.

Inwestycja pozwoli odciążyć z ruchu tranzytowego zurbanizowane obszary w rejonie Radomia i Szydłowca, co wpłynie na poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przyczyni się także do zmniejszenia uciążliwości związanych z emisją hałasu i spalin. Przedsięwzięcie jest częścią projektu polegającego na dostosowaniu drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa-Kraków do parametrów drogi ekspresowej S7. Znajduje się w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kierowca 2 2014-06-15

nie za naszego życia kolego...lepiej zrobić s7 w województwie pomorskim bo tam nie ma wypadków i tylu aut.mieszkam od dziecka 100m od e77 i nie ma takiego piątku i nie ma takiej niedzieli żeby nie jeździły karetki straż i policja na sygnale do wypadków.bo na tym odcinku jeździ 40 tysięcy aut na 24h a tam 12tysięcy ale co tam niech jeżdżą i gina

~Kierowca 2014-06-06

2,3km czy to jakis zart? A kiedy dojdzie do Skarzyska?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.