mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzja ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

Decyzja ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, po analizie wszystkich zgromadzonych w sprawie dokumentów i opinii, w tym ekspertyzy dostarczonej przez GDDKiA, wydał decyzję zawierającą nakazy wykonania określonych robót koniecznych do wykonania na budowie, w celu kontynuowania robót i przyszłego bezpiecznego użytkowania obiektu MA532.

Decyzja ws. A1 Świerklany-Gorzyczki

- Z uwagi na bardzo dużą ilość błędów, które spowodował wykonawca w czasie wykonywania płyty dolnej obiektu, budowy według obecnego projektu wykonawczego, zdaniem ŚWINB w obecnym zakresie, nie można kontynuować – informuje GDDKiA. Stąd zostały wydane nakazy wykonania określonych robót budowlanych i czynności celem kontynuowania robót tak, aby budowa mogła być prowadzona.GDDKiA poinformowała jednocześnie, że niezwłocznie przystąpi do wdrażania nałożonych obowiązków przez Nadzór Budowlany.

- Decyzja ta nakazuje GDDKiA zmianę projektu wykonawczego mostu w zakresie, na jaki m.in. wskazywali od ponad dwóch lat eksperci ALPINE Bau. Decyzja ŚWINB stanowi zatem potwierdzenie zasadności uwag zgłaszanych przez ALPINE Bau.  Zgodnie z prawem zamówień publicznych, to na GDDKiA ciąży obowiązek sporządzenia i dostarczenia wykonawczego, stąd konieczność zmian tego projektu obciąża GDDKiA. Uwagi ekspertów ALPINE Bau zostały potwierdzone także przez eksperta GDDKiA – prof. K. Flagę. Także ekspert opracowujący ekspertyzę dla GDDKiA dla potrzeb postępowania przed ŚWINB przyjął za swoje ustalenia i koncepcje ekspertów powołanych przez ALPINE Bau. W szczególności dotyczy to nakazanej przez ŚWINB konieczności wzmocnienia płyty dolnej obiektu poprzez wprowadzenie zewnętrznych kabli sprężających oraz wprowadzenia żeber wzmacniających ze względu na zbyt małą grubość płyty dolnej – podkresla Karolina Szydłowska rzecznik firmy Alpine Bau.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Jja i mój klekot 2012-06-09

Halo, halo jest tam kto!? CZEMU JESZCZE NIE MA NIC O NOWEJ S5,S11,S7-hodż krutkie to cieszą.Odetchnie Poznań i Gdańsk

~warszawiak 2012-06-06

OOO, widzę, że moderator usunął moje cztery z pięciu jednakowych postów i bardzo dobrze.

~warszawiak 2012-06-05

Jeszcze uzupełnienie i sprostowanie do mego 1-go postu: odcinek A1 Świerklany-Gorzyczki miał być pierwotnie skończony nie w grudniu 2010 r., ale 15 stycznia 2010 r. !!!!!!!!!!!

~warszawiak 2012-06-05

Nieeeeeeeeeeeee, coś się stało z internetem, ja naprawdę nie miałem zamiaru zamieszczać pięć razy tego samego postu.

~warszawiak 2012-06-05

Jeszcze post scriptum do mojego poprxedniego komentarza: może w ostatecznosci okazac się tak< że Alpine Bau miala rację w sprawie mostu, ale jest winna ogromnych opóźnień na w pozostałej części. Wtedy porządek powinien być zrobiony (jaki, patrz mój poprzedni post) i z GDDKiA i z Alpine Bau.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando