mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzje dla warszawskich inwestycji

Decyzje dla warszawskich inwestycji

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzje dotyczące dwóch ważnych dla stolicy inwestycji. Przybliży to budowę drogi ekspresowej S2 Pułwaska – Lotnisko - Marynarska oraz modernizację drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia - ul.Piłsudskiego.

Decyzje dla warszawskich inwestycji
Jest szansa na przyspieszenie prac drogowych w Warszawie. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wydał decyzję lokalizacyjną dla inwestycji związanej z dostosowaniem drogi krajowej nr 8, na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia - ul. Piłsudskiego w Markach, do parametrów trasy ekspresowej oraz decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę drogi ekspresowej S2, na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska, wraz z odcinkiem drogi ekspresowej S79 (kontynuacja Trasy N-S), łączącej węzeł Lotnisko z węzłem Marynarska.

Odcinek drogi krajowej nr 8 od Al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Piłsudskiego w Markach, który otrzyma parametry trasy ekspresowej (S8) ma długości około 12 km i będzie częścią północnej obwodnicy Warszawy. Trasa z siecią drogową powiązana będzie poprzez węzły:
 • węzeł Prymasa Tysiąclecia (zaprojektowany w ramach poprzedniego odcinka),
 • węzeł Powązkowska,
 • węzeł Broniewskiego
 • węzeł Marymoncka,
 • węzeł Wisłostrada,
 • węzeł Modlińska,
 • węzeł Marywilska
 • węzeł Łabiszyńska,
 • węzeł Głębocka (Nowo-Wincentego),
 • węzeł IKEA,
 • węzeł Marki (z ulicą Piłsudskiego).
Przedmiotem drugiej inwestycji jest budowa około 7,5 km drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska wraz z łącznikiem lotniskowym do węzła Marynarska (S79) i stanowi II etap zadania związanego z budową drogi ekspresowej S2 (południowa obwodnica Warszawy) na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska.

Podobne wiadomości:

Pit Lane BMW w Warszawie

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~sworens 2008-09-19

czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć projekt nowych dróg przelotowych/tranzytowych/obwodnic w Warszawie? chodzi mi głównie o Białołękę

~Alfista 2008-06-25

No fajnie, fajnie, tylko to co klepnął wojewoda w zasadzie niespecjalnie udrażnia tranzyt wzdłuż trasy wschód-zachód...

~Janusz Lantan 2008-06-12

Mógłby Pan Wojewoda wydać licencje np. na przeprawę promową z Konstancina do Józefowa - tam gdzie był przed wojną most. Dojazd z jednej do drugiej z tych miejscowości to ponad 80 km.. Mógłby Pan Wojewoda zrobić jakąś przecinkę przez te krzaki nazywane Lasem Kabackim i choć dróżkę dla rowerów aby można dojechać z Piaseczna do metra Kabaty. A może kolejkę linową dla oszczędności środowiska. A może ciuchcię elektryczną. A może nawet przedłużyć metro, choc "po wierzchu do Piaseczna.

~Wiśniowiecki 2008-06-09

Niemiecki rekord wynosi dokładnie 465 km autostrad oddanych do użytku jednego roku (lata 70") ! Sama budowa owych odcinków trawa ok 2-3 lata.

~astrolog 2008-06-06

Rzeczywiscie, zaczelo sie cos dziac. Mysle, ze my naprawde mamy szanse pokonac rekord rocznej budowy drog. Do tej pory maja go Niemcy, ktorzy jednego roku oddali 400 km autostad i ekspresowek. U nas w 2010 i 2011 moze byc podobnie, a moze i nawet wiecej - po 500. Glowny problem to legislacja, przetargi, cholerna Natura 200, odwolania, masakryczne procedury administracyjne. Z sama budowa juz jest tak jak wszedzie - terminy te same.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.