mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Decyzje dla warszawskich inwestycji

Decyzje dla warszawskich inwestycji

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzje dotyczące dwóch ważnych dla stolicy inwestycji. Przybliży to budowę drogi ekspresowej S2 Pułwaska – Lotnisko - Marynarska oraz modernizację drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia - ul.Piłsudskiego.

Decyzje dla warszawskich inwestycji
Jest szansa na przyspieszenie prac drogowych w Warszawie. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wydał decyzję lokalizacyjną dla inwestycji związanej z dostosowaniem drogi krajowej nr 8, na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia - ul. Piłsudskiego w Markach, do parametrów trasy ekspresowej oraz decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę drogi ekspresowej S2, na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska, wraz z odcinkiem drogi ekspresowej S79 (kontynuacja Trasy N-S), łączącej węzeł Lotnisko z węzłem Marynarska.

Odcinek drogi krajowej nr 8 od Al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Piłsudskiego w Markach, który otrzyma parametry trasy ekspresowej (S8) ma długości około 12 km i będzie częścią północnej obwodnicy Warszawy. Trasa z siecią drogową powiązana będzie poprzez węzły:
 • węzeł Prymasa Tysiąclecia (zaprojektowany w ramach poprzedniego odcinka),
 • węzeł Powązkowska,
 • węzeł Broniewskiego
 • węzeł Marymoncka,
 • węzeł Wisłostrada,
 • węzeł Modlińska,
 • węzeł Marywilska
 • węzeł Łabiszyńska,
 • węzeł Głębocka (Nowo-Wincentego),
 • węzeł IKEA,
 • węzeł Marki (z ulicą Piłsudskiego).
Przedmiotem drugiej inwestycji jest budowa około 7,5 km drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Lotnisko do węzła Puławska wraz z łącznikiem lotniskowym do węzła Marynarska (S79) i stanowi II etap zadania związanego z budową drogi ekspresowej S2 (południowa obwodnica Warszawy) na odcinku węzeł Konotopa – węzeł Puławska.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~sworens 2008-09-19

czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć projekt nowych dróg przelotowych/tranzytowych/obwodnic w Warszawie? chodzi mi głównie o Białołękę

~Alfista 2008-06-25

No fajnie, fajnie, tylko to co klepnął wojewoda w zasadzie niespecjalnie udrażnia tranzyt wzdłuż trasy wschód-zachód...

~Janusz Lantan 2008-06-12

Mógłby Pan Wojewoda wydać licencje np. na przeprawę promową z Konstancina do Józefowa - tam gdzie był przed wojną most. Dojazd z jednej do drugiej z tych miejscowości to ponad 80 km.. Mógłby Pan Wojewoda zrobić jakąś przecinkę przez te krzaki nazywane Lasem Kabackim i choć dróżkę dla rowerów aby można dojechać z Piaseczna do metra Kabaty. A może kolejkę linową dla oszczędności środowiska. A może ciuchcię elektryczną. A może nawet przedłużyć metro, choc "po wierzchu do Piaseczna.

~Wiśniowiecki 2008-06-09

Niemiecki rekord wynosi dokładnie 465 km autostrad oddanych do użytku jednego roku (lata 70") ! Sama budowa owych odcinków trawa ok 2-3 lata.

~astrolog 2008-06-06

Rzeczywiscie, zaczelo sie cos dziac. Mysle, ze my naprawde mamy szanse pokonac rekord rocznej budowy drog. Do tej pory maja go Niemcy, ktorzy jednego roku oddali 400 km autostad i ekspresowek. U nas w 2010 i 2011 moze byc podobnie, a moze i nawet wiecej - po 500. Glowny problem to legislacja, przetargi, cholerna Natura 200, odwolania, masakryczne procedury administracyjne. Z sama budowa juz jest tak jak wszedzie - terminy te same.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.