mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do Gorzowa "po nowemu" - znaleźć dojazd do S3

Do Gorzowa "po nowemu" - znaleźć dojazd do S3

Od piątku 22 października 2010 kierowcy mogą korzystać z odcinka Pyrzyce - Myślibórz drogi ekspresowej S3. Długość S3 na południe od Szczecina zwiększyła się do 55 kilometrów, oznacza to, że jest to najdłuższy istniejący ciąg drogi ekspresowej w kraju. Nowa trasa zastąpiła dawną drogą krajową nr 3 od Szczecina poprzez Pyrzyce i Lipiany do Renic. S3 przebiega nowym śladem, w oderwaniu od starej trasy.

Do Gorzowa
Obecnie funkcjonujący odcinek zaczyna się na węźle Klucz z autostradą A6 i kończy na węźle Myślibórz przy skrzyżowaniu DK nr 3 i DK nr 26. Dojazd do S3 w wielu miejscach jest już oznakowany, systematycznie będą wprowadzane kolejne zmiany w oznakowaniu.  Jednak oprócz samych znaków bardzo ważna jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń kierowców, aby zacząć jeździć „po nowemu” szybko i wygodnie ekspresówką. W związku z tym prezentujemy poniżej wskazówki jak trafić na S3.

Kierowcy jadący od strony Świnoujścia


Na węźle Kijewo, na którym dawniej zjeżdżało się w stronę Płoni i starej DK nr 3 należy pojechać prosto w kierunku na Kołbaskowo. Po kilku kilometrach mijamy węzeł Morwowa (zjazd w kierunku Podjuch), następnym węzłem jest Klucz, który łączy autostradę A6 z drogą ekspresową S3. Na tym węźle wjeżdżamy na S3 i kontynuujemy podróż w kierunku Gorzowa.
 
Kierowcy jadący ze Szczecina

Wjazd na drogę S3 do Gorzowa od strony Szczecina możliwy jest przez autostradę A6. Na A6 ze Szczecina można dostać się poprzez 4 węzły drogowe, zaczynając od zachodu jest to węzeł Kołbaskowo z drogą krajową nr 13, węzeł Radziszewo z drogą krajową nr 31, węzeł Morwowa prowadzący do ulicy Autostrada Poznańska, oraz węzeł Kijewo z drogą krajową nr 10. Aby trafić na S3 wykorzystując węzły Kołbaskowo i Radziszewo należy kierować się w kierunku Świnoujścia, natomiast z węzłów Morwowa i Kijewo należy kierować się na Kołbaskowo i Berlin.

Kierowcy jadący od strony Gorzowa


Na skrzyżowaniu DK nr 3, z DK nr 26 w Renicach (za stacjami benzynowymi) skręcamy w lewo (na DK nr 26). Po 300 metrach skręcamy prawo na łącznicę węzła Myślibórz. Następnie kontynuujemy podróż „ekspresówką” w stronę Szczecina. Taki dojazd będzie funkcjonował do grudnia tego roku, wówczas zostanie oddany do ruchu odcinek III odcinek S3 i wówczas na ekspresówkę wjedziemy bezpośrednio z obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 – również jako hybryda

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~EUFORIA.. 2010-11-01

Całe 80 km od w. Klucz do obw. Gorzowa wlkp. miało byc gotowe w lipcu BR.Atu jak zwykle eko(kasa)lodzy wymyślili jakis kolejny przechód dla zwierząt..i złodzieji kradnących siatke z wygrodzenia p. drodze.Itak mozna wymieniac np obw . Krakowa s7 całe 2,7 km budowane ponad 3 lata. mialo byc w kwietniu a tu juz listopad. Czarno widze terminy dla A2 łodz- wwa i s5z dziury pod lesznem do dziury pod wroclawiem itd.ŻECZYWISTOŚĆ SKRZECZY..

~myślący 2010-10-30

do pp: nie znam się na inżynierii ruchu, słowo ,,łącznica" zaczerpnąłem z artykułu. Chodziło mi o drogę przjmującą wjazd i wyjazd na i z drogi szybkiego ruchu. Jako ,,bezpośredni" opisałem sposób, którego przykładem są węzły ,,Kołbaskowo" lub ,,Radziszewo". Pozdrawiam

~pp 2010-10-30

Każde skrzyżowanie bezkolizyjne a także częściowo kolizyjne posiada łącznice, za pomocą których komunikują się krzyżujące się na nim drogi. S3 jako droga ekspresowa winna - poza szczególnymi i wyjątkowymi przypadkami - posiadać skrzyżowania bezkolizyjne i tak też została zaprojektowana. Stosunkowo nieszkodliwe SPO są ulokowane na łącznicach w przeciwieństwie do nieszczęsnych PPO wyrąbanych w poprzek autostrad chyba głównie w celu produkowania korków-gigantów.

~myślący 2010-10-29

Zastanawiające jest łączenie S3 z ważnymi drogami lokalnymi za pomocą tzw. łącznic a nie w sposób bezpośredni. Łącznice na ogół funkcjonują w krajach, w których opłaty za przejazd pobierane są przy wyjeździe z drogi szybkiego ruchu (przecięcie łącznicy bramkami). Bezpośrednie łączenie na ogół funkcjonuje w krajach, w których korzystanie z dróg szybkiego ruchu jest bezpłatne bądź obowiązują winiety. Tak czy owak cieszę się z tej nowej drogi, czyjakolwiek jest to zasługa.

~Jotgie 2010-10-28

Co ciekawe, że ten odcinek (włącznie z ostatnim do połączenia z obwodnicą gorzowską) jest już naniesiony na Bing Maps. W innych serwisach "mapowych" jeszcze go nie ma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.