mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do Gorzowa "po nowemu" - znaleźć dojazd do S3

Do Gorzowa "po nowemu" - znaleźć dojazd do S3

Od piątku 22 października 2010 kierowcy mogą korzystać z odcinka Pyrzyce - Myślibórz drogi ekspresowej S3. Długość S3 na południe od Szczecina zwiększyła się do 55 kilometrów, oznacza to, że jest to najdłuższy istniejący ciąg drogi ekspresowej w kraju. Nowa trasa zastąpiła dawną drogą krajową nr 3 od Szczecina poprzez Pyrzyce i Lipiany do Renic. S3 przebiega nowym śladem, w oderwaniu od starej trasy.

Do Gorzowa
Obecnie funkcjonujący odcinek zaczyna się na węźle Klucz z autostradą A6 i kończy na węźle Myślibórz przy skrzyżowaniu DK nr 3 i DK nr 26. Dojazd do S3 w wielu miejscach jest już oznakowany, systematycznie będą wprowadzane kolejne zmiany w oznakowaniu.  Jednak oprócz samych znaków bardzo ważna jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń kierowców, aby zacząć jeździć „po nowemu” szybko i wygodnie ekspresówką. W związku z tym prezentujemy poniżej wskazówki jak trafić na S3.

Kierowcy jadący od strony Świnoujścia


Na węźle Kijewo, na którym dawniej zjeżdżało się w stronę Płoni i starej DK nr 3 należy pojechać prosto w kierunku na Kołbaskowo. Po kilku kilometrach mijamy węzeł Morwowa (zjazd w kierunku Podjuch), następnym węzłem jest Klucz, który łączy autostradę A6 z drogą ekspresową S3. Na tym węźle wjeżdżamy na S3 i kontynuujemy podróż w kierunku Gorzowa.
 
Kierowcy jadący ze Szczecina

Wjazd na drogę S3 do Gorzowa od strony Szczecina możliwy jest przez autostradę A6. Na A6 ze Szczecina można dostać się poprzez 4 węzły drogowe, zaczynając od zachodu jest to węzeł Kołbaskowo z drogą krajową nr 13, węzeł Radziszewo z drogą krajową nr 31, węzeł Morwowa prowadzący do ulicy Autostrada Poznańska, oraz węzeł Kijewo z drogą krajową nr 10. Aby trafić na S3 wykorzystując węzły Kołbaskowo i Radziszewo należy kierować się w kierunku Świnoujścia, natomiast z węzłów Morwowa i Kijewo należy kierować się na Kołbaskowo i Berlin.

Kierowcy jadący od strony Gorzowa


Na skrzyżowaniu DK nr 3, z DK nr 26 w Renicach (za stacjami benzynowymi) skręcamy w lewo (na DK nr 26). Po 300 metrach skręcamy prawo na łącznicę węzła Myślibórz. Następnie kontynuujemy podróż „ekspresówką” w stronę Szczecina. Taki dojazd będzie funkcjonował do grudnia tego roku, wówczas zostanie oddany do ruchu odcinek III odcinek S3 i wówczas na ekspresówkę wjedziemy bezpośrednio z obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

DS3 WRC – premiera za tydzień

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~EUFORIA.. 2010-11-01

Całe 80 km od w. Klucz do obw. Gorzowa wlkp. miało byc gotowe w lipcu BR.Atu jak zwykle eko(kasa)lodzy wymyślili jakis kolejny przechód dla zwierząt..i złodzieji kradnących siatke z wygrodzenia p. drodze.Itak mozna wymieniac np obw . Krakowa s7 całe 2,7 km budowane ponad 3 lata. mialo byc w kwietniu a tu juz listopad. Czarno widze terminy dla A2 łodz- wwa i s5z dziury pod lesznem do dziury pod wroclawiem itd.ŻECZYWISTOŚĆ SKRZECZY..

~myślący 2010-10-30

do pp: nie znam się na inżynierii ruchu, słowo ,,łącznica" zaczerpnąłem z artykułu. Chodziło mi o drogę przjmującą wjazd i wyjazd na i z drogi szybkiego ruchu. Jako ,,bezpośredni" opisałem sposób, którego przykładem są węzły ,,Kołbaskowo" lub ,,Radziszewo". Pozdrawiam

~pp 2010-10-30

Każde skrzyżowanie bezkolizyjne a także częściowo kolizyjne posiada łącznice, za pomocą których komunikują się krzyżujące się na nim drogi. S3 jako droga ekspresowa winna - poza szczególnymi i wyjątkowymi przypadkami - posiadać skrzyżowania bezkolizyjne i tak też została zaprojektowana. Stosunkowo nieszkodliwe SPO są ulokowane na łącznicach w przeciwieństwie do nieszczęsnych PPO wyrąbanych w poprzek autostrad chyba głównie w celu produkowania korków-gigantów.

~myślący 2010-10-29

Zastanawiające jest łączenie S3 z ważnymi drogami lokalnymi za pomocą tzw. łącznic a nie w sposób bezpośredni. Łącznice na ogół funkcjonują w krajach, w których opłaty za przejazd pobierane są przy wyjeździe z drogi szybkiego ruchu (przecięcie łącznicy bramkami). Bezpośrednie łączenie na ogół funkcjonuje w krajach, w których korzystanie z dróg szybkiego ruchu jest bezpłatne bądź obowiązują winiety. Tak czy owak cieszę się z tej nowej drogi, czyjakolwiek jest to zasługa.

~Jotgie 2010-10-28

Co ciekawe, że ten odcinek (włącznie z ostatnim do połączenia z obwodnicą gorzowską) jest już naniesiony na Bing Maps. W innych serwisach "mapowych" jeszcze go nie ma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.