mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do Opoczna nowymi drogami

Do Opoczna nowymi drogami

Region opoczyński jest coraz lepiej skomunikowany. Ostatnio zmodernizowano odcinek drogi wojewódzkiej nr 726 (Dęborzeczka – Bukowiec Opoczyński). Remont pochłonął ponad 32 miliony zł, ale sporą część – blisko 27,5 miliona – dofinansowała Unia Europejska.

Do Opoczna nowymi drogami
- Modernizacja tej drogi stanowi istotny element, realizowanego od kilku lat planu modernizacji dróg wojewódzkich w Łódzkiem – powiedział Witold Stępień, podczas spotkania z dziennikarzami. - Dzięki środkom z budżetu województwa łódzkiego oraz wydatnej pomocy funduszy unijnych, udało nam się unowocześnić ponad 65%, liczącej 1152 km, sieci dróg administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Na zmodernizowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 726 (DW726) zwiększono przepustowość, ograniczono uciążliwości środowiskowe i zapewniono bezpieczeństwo jej użytkowników. Zakres prac, oprócz rozbiórki i budowy nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, obejmował bowiem m.in.: budowę zatok autobusowych, budowę chodników, budowę dróg serwisowych, zapewniających obsługę nieruchomości, rozbiórkę i budowę wiaduktu nad torami PKP, budowę i przebudowę rowów drogowych, budowę sieci oświetleniowej wraz z oświetleniem i kanalizacji teletechnicznej.

Droga wojewódzka nr 726 jest jednym z kluczowych połączeń komunikacyjnych wschodniej części województwa łódzkiego, warunkujących m.in. sprawny transport surowców mineralnych do produkcji ceramiki budowlanej i produktów tego przemysłu z centrum w Opocznie. Regionowi opoczyńskiemu zapewnia jednocześnie najdogodniejsze połączenie z województwem mazowieckim i samą Warszawą, prowadzi ruch turystyczny w ramach tzw. Szlaku Romańskiego (Inowłódz, Żarnów) i jest podstawowym połączeniem Opoczna z gminą Poświętne.

Ponadto otwarto zmodernizowaną drogę powiatową na odcinku Opoczno – Sitowa, dofinansowaną ze środków unijnych. 5-kilometrowa trasa łącząca powiat opoczyński z koneckim została poszerzona i wzbogacona w chodniki oraz zatoki autobusowe. Koszt inwestycji wyniósł ponad 6,2 miliona zł, a dofinansowanie z RPO 4,6 miliona zł.
Tematy w artykule: drogi wojewódzkie

Podobne wiadomości:

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Trwa budowa drogi 747 na Mazowszu

Polskie drogi 2015-06-01

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Piotrków Kujawski z nową nawierzchnią

Polskie drogi 2015-06-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.