mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do Rosji przez Grzechotki

Do Rosji przez Grzechotki

Rozpoczyna się budowa przejścia granicznego Grzechotki - Mamonowo II na polsko-rosyjskiej granicy. Inwestycja pochłonie 131 mln zł i zakończy się w połowie 2006 roku. Unia Europejska dofinansuje budowę kwotą 8 mln euro.

Przejście graniczne Grzechotki - Mamonowo II będzie największym i najnowocześniejszym przejściem granicznym z Rosją. W ciągu doby odprawianych będzie tu 5 tys. samochodów osobowych, 800 samochodów ciężarowych, 300 autobusów i ponad 4 tys. osób.

Obecnie przyszłe przejście pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim a Obwodem Kaliningradzkim to olbrzymi plac budowy. Pierwszy etap przedsięwzięcia został rozpoczęty i finansowany jest z budżetu panstwa. Docelowo infrastruktura przejścia ma zajmować 30 ha. Plany budowy przejścia pojawiły się już w połowie lat 90. W związku z powyższym odbudowano m.in. mostu nad rzeką Omazą, drogi krajowej nr 22 zwanej popularnie berlinką. Droga ta również będzie modernizowana, tak aby w 2007 roku stać się droga ekspresową. 


Podobne wiadomości:

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Maniakalny 2006-11-23

Fajnie że to przejście będzie i całą drogę extra zrobimy "Berlinkę" ,oj HITLER się w grobie cieszy bo tego co nie osiągnął za życia Polacy bez przymusu zrobią za niego .................

~Krzysiek-nowy 2006-06-26

tylko ze drugi miesiąc jush mija ;P

~Krzysiek-nowy 2006-06-26

ok spoko ;)

~słonina 2006-04-29

ok chłopaki, mamy więc całe póltora m-ca na wykonanie tej grzechotki. I niech mi siem k...rwa który nie obija, musimy zdążyć, bo po ryju, inaczej nie dobierzemy siem do kasy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross