mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do listopada utrudnienia na trasie Targowisko – Tarnów

Do listopada utrudnienia na trasie Targowisko – Tarnów

Wszyscy użytkownicy odcinka drogi krajowej nr 4 Targowisko - Tarnów, którzy czekali na zakończenie remontu w tym miesiącu, muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać do... listopada.

Kiedy końcem września 2005 roku ruszały prace na krajowej czwórce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że zgodnie z harmonogramem prace potrwają do 18 miesięcy, czyli do marca 2007. Dzisiaj wiadomo, że mimo łagodnej zimy termin ten nie zostanie dotrzymany.

GDDKiA potwierdza, że koniec marca 2007 to termin nieaktualny. W grudniu ubiegłego roku GDDKiA podpisała z wykonawcą aneks do umowy, w którym na 7 listopada br. przypada nowy termin ukończenia prac na odcinku  Targowisko - Tarnów. Przyczyną opóźnienia jest to, że niektóre projekty wymagały  w związku z zastrzeżeniami energetyki i TP modyfikacji. W tym czasie część zezwoleń uzyskanych wcześniej przez inwestora straciła aktualność i zaszła konieczność nowych uzgodnień. Według biura prasowego GDDKiA, stopień zaawansowania prac na DK nr 4 wynosi 63 proc. Tak wynika z analizy planu rzeczowo finansowego, który dotyczy inwestycji.

Tak więc jeszcze około 8 ponadplanowych miesięcy utrudnień czeka na kierowców jadących z Tarnowa w kierunku Krakowa lub z kierunku przeciwnego.  Prace od początku utrudniają podróż i wydłużają jej czas. Nie do rzadkości należały sytuacje, gdy jazda samochodem z Tarnowa do Krakowa w piątek po południu, zabierała 3 godziny i więcej. Decydowały o tym objazdy, zwężenia pasów ruchu, ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości.

Remontowany i modernizowany od 2005 r. fragment DK nr 4 ma długość ok. 36 km. Koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 320 mln zł.

Przeczytaj także:

330 mln zł na główną trasę Podkarpacia (2007-03-14)

Zmiany na „czwórce” Targowisko – Tarnów (2006-12-22)

Wojnicz czeka na obwodnicę (2007-01-17)

Limanowa: obwodnica i przebudowy (2007-02-02)

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~KTA 62XX 2007-03-29

Wszyscy z mojego regionu ( południowa cześć powiatu tarnowskiego ) jezdza przez Zakliczyn-Jurków- Łapanow-Wieliczka,jest krócej, szybciej i nie ma korków, wszytkim polecam ta trase

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.