mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Do listopada utrudnienia na trasie Targowisko – Tarnów

Do listopada utrudnienia na trasie Targowisko – Tarnów

Wszyscy użytkownicy odcinka drogi krajowej nr 4 Targowisko - Tarnów, którzy czekali na zakończenie remontu w tym miesiącu, muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać do... listopada.

Kiedy końcem września 2005 roku ruszały prace na krajowej czwórce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała, że zgodnie z harmonogramem prace potrwają do 18 miesięcy, czyli do marca 2007. Dzisiaj wiadomo, że mimo łagodnej zimy termin ten nie zostanie dotrzymany.

GDDKiA potwierdza, że koniec marca 2007 to termin nieaktualny. W grudniu ubiegłego roku GDDKiA podpisała z wykonawcą aneks do umowy, w którym na 7 listopada br. przypada nowy termin ukończenia prac na odcinku  Targowisko - Tarnów. Przyczyną opóźnienia jest to, że niektóre projekty wymagały  w związku z zastrzeżeniami energetyki i TP modyfikacji. W tym czasie część zezwoleń uzyskanych wcześniej przez inwestora straciła aktualność i zaszła konieczność nowych uzgodnień. Według biura prasowego GDDKiA, stopień zaawansowania prac na DK nr 4 wynosi 63 proc. Tak wynika z analizy planu rzeczowo finansowego, który dotyczy inwestycji.

Tak więc jeszcze około 8 ponadplanowych miesięcy utrudnień czeka na kierowców jadących z Tarnowa w kierunku Krakowa lub z kierunku przeciwnego.  Prace od początku utrudniają podróż i wydłużają jej czas. Nie do rzadkości należały sytuacje, gdy jazda samochodem z Tarnowa do Krakowa w piątek po południu, zabierała 3 godziny i więcej. Decydowały o tym objazdy, zwężenia pasów ruchu, ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości.

Remontowany i modernizowany od 2005 r. fragment DK nr 4 ma długość ok. 36 km. Koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 320 mln zł.

Przeczytaj także:

330 mln zł na główną trasę Podkarpacia (2007-03-14)

Zmiany na „czwórce” Targowisko – Tarnów (2006-12-22)

Wojnicz czeka na obwodnicę (2007-01-17)

Limanowa: obwodnica i przebudowy (2007-02-02)

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~KTA 62XX 2007-03-29

Wszyscy z mojego regionu ( południowa cześć powiatu tarnowskiego ) jezdza przez Zakliczyn-Jurków- Łapanow-Wieliczka,jest krócej, szybciej i nie ma korków, wszytkim polecam ta trase

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.